שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

א-זהאר: העסקה - עניין של שבועות או חודשים

בכיר חמאס אמר לעיתון "דר-שפיגל" כי הפלסטינים מעוניינים לסיים את עסקת האסירים מוקדם ככל שניתן. לדבריו, "במשא ומתן כל כך קשה, שני הצדדים לא יכולים להכתיב תנאים - לא ישראל ולא חמאס"

"זה עניין של שבועות, או לכל היותר - חודשים". כך אמר אחד ממנהיגי חמאס ברצועת עזה, מחמוד א-זהאר, לעיתון הגרמני "דר-שפיגל", בהתייחסו לעסקת האסירים שתביא לשחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט. "אנחנו רוצים לסיים את המשא ומתן הזה מוקדם ככל שניתן", אמר בראיון, שעתיד להתפרסם במלואו ביום שני הקרוב.

 

תמונות ראשונות של גלעד בשבי - כותרות אחרונות:

 

בכיר חמאס בירך על עבודתו של המתווך הגרמני במגעים בין הצדדים - אותו מתווך שהביא לקיומה של "עסקת הווידאו" בימים האחרונים. "עסקה זו היא ההוכחה הראשונה לכך שהתיווך הגרמני יכול להביא הצלחות", אמר.

 

"מאז שהוא (המתווך הגרמני) נעשה מעורב - המשא ומתן נעשה התקדם בצורה מקצועית מאוד", הוסיף א-זהאר.

 

כאשר נשאל א-זהאר אודות סלע המחלוקת בעסקה, בדמות רשימת האסירים שחמאס הגיש - הוא הותיר פתח מסוים לפשרה ואמר: "במשא ומתן כל כך קשה, שני הצדדים לא יכולים להכתיב תנאים - לא ישראל ולא חמאס".

 

רמז זה של בכיר חמאס ניתן על רקע עמדה קשוחה יותר שהציגו מחזיק תיק שליט בחמאס ודובר ועדות ההתנגדות העממית, אחד מהארגונים שחטפו את שליט. השניים אמרו שלשם השלמת העסקה, ישראל תהיה חייבת לשחרר את 450 האסירים ה"כבדים", בהם רוצחים רבים. 

 

האחראי על עניין האסירים בחמאס, אוסמה אל-מוזייני, אמר בטקס

קבלת הפנים שנערך לפטמה אל-זוק, אחת האסירות הפלסטיניות ששוחררו תמורת אות החיים משליט, כי "הארגונים הפלסטיניים עדיין עומדים בעמדותיהם ובדרישות שהעלו בנוגע לזהות ומספר האסירים שצפויים להשתחרר".

 

גם דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו מוג'הד, אמר כי כדי שתהיה עסקה, ישראל חייבת להיענות לתביעות של הארגונים הפלסטיניים, ולשחרר את 450 האסירים ששמותיהם עלו עוד בתחילת המשא ומתן.

 

מחר תועבר אסירה נוספת לרצועת עזה, לאחר שחמאס דרש לשחרר אסירה נוספת.

 

  • זמן גלעד: תיעוד הפרשה ב-ynet על ציר הזמן

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א-זהאר. מרוצה מהתיווך הגרמני
צילום: AP
גלעד שליט. 1,196 ימים בשבי
מומלצים