שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מובארק: על ישראל לשנות גישתה לערבים
  בראיון לבטאון צבא מצרים, לרגל 36 שנים ל"מלחמת אוקטובר", אמר הנשיא חוסני מובארק כי "אם ישראל תבחר בדרך השלום ותיענה בחיוב למחויבויות שלה - הדבר עשוי לעודד את הערבים להאמין בכוונות שלה"

  במלאות 36 שנים למלחמת אוקטובר - מלחמת יום הכיפורים, דורש נשיא מצרים, חוסני מובארק, מישראל לבחון מחדש את המדיניות שלה כלפי הפלסטינים והערבים.

   

  העיתון המצרי "אליום אלסאבע" הביא היום (שבת) את עיקרי הראיון של נשיא מצרים לעיתון הכוחות המזוינים של ארצו. "אם ישראל תבחר בדרך השלום ותיענה בחיוב למחויבויות שלה - הדבר עשוי לעודד את הערבים להאמין בכוונות שלה - וזהו לב היוזמה הערבית לשלום", אמר הנשיא המצרי ותבע מישראל לעצור לאלתר את ההתנחלויות ביו"ש ולהתקדם באופן ממשי במו"מ לשלום, עוד טרם שיינקטו צעדים או מחוות מצד מדינות ערב.

   

  "ישראל צריכה לבחור באומץ בין השלום, הביטחון והיציבות, לבין המשך הכיבוש הלא לגיטימי של השטחים הפלסטינים והתעקשות על עמדות אשר הוכח שאין בהן תועלת", אמר. גורלו של הכיבוש הוא להיעלם. הביטחון הוא זה שיביא את השלום - ולא הכוח המזוין".

   

  נשיא מצרים הוסיף, תוך רמז להמשך הבנייה ביו"ש: "קביעת העובדות בשטח לא מנציחה מצב כלשהו, לא מוסיפה לגיטימיות ולא מקנה שום זכות לאף אחד. היא למעשה גורמת להמשך הסכסוך ושפיכות הדמים ומאיימת על עתיד האזור והדורות הבאים".

   

  הוא אמר כי ישראל יכולה להחמיץ את ההזדמנות לשלום: "קחו דוגמה מהשלום עם מצרים. השלום הזה חייב לתת השראה

  למדיניות של ישראל ולהשפיע בגיבוש השקפתה בנוגע לשיתוף הפעולה עם שאר הגורמים במדינות ערב. מלבד זאת, מדובר למעשה בבזבוז של זמן וניפוץ התקווה לשלום. כמו כן זה יהיה טבעי שהאזור ימשיך להוות מוקד למתיחות ואי יציבות בעקבות ההשלכות הקשות שיהיו לכך על כולם. אני ומצרים, אשר סללה את הדרך לשלום במזרח התיכון, לא מייחלים לכך".

   

  מובארק גם אמר שהתכסיסים ובזבוז הזמן לא יפעלו למען האינטרס של אף אחד מהצדדים, אלא יגרמו השלכות קשות, בעיקר על ישראל. "לישראל אין אינטרס להחמיץ את ההזדמנות ההיסטורית להשגת פיוס כולל, אשר ינעל את נושא הסכסוך לאחר שישה עשורים. הפיוס הזה יתבסס על דו קיום ופתיחת דף חדש". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים