שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש הממשלה נבדק בהדסה: הכל תקין
  נתניהו עבר בדיקות קולונוסקופיה במערכת העיכול וציסטוסקופיה בשלפוחית השתן, בעקבות פוליפים שנמצאו בעבר והיו שפירים. הבדיקות הסתיימו בהצלחה והתגלו כתקינות

  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עבר הבוקר (יום א') בדיקת קולונוסקופיה של מערכת העיכול ובדיקת ציסטוסקופיה של שלפוחית השתן בבית החולים הדסה עין כרם. כך נמסר מלשכתו. הבדיקות החלו בשעה 7:00 ונמשכו פחות משעה. במהלך הבדיקות, שנמצאו תקינות, היה ראש הממשלה תחת טשטוש.  

   

  נתניהו היה בצום והוא יצא לבית החולים הדסה עין כרם עם רופאו האישי, ד"ר צבי הרמן ברקוביץ'. לאחר הבדיקה אמר הרופא: "הבדיקות הרפואיות שבוצעו בבית החולים לראש הממשלה הסתיימו בהצלחה והתגלו כתקינות, ללא שום ממצאים".

   

  לאחר מנוחה של כשעתיים בבית החולים, חזר ראש הממשלה לביתו. בימים הקרובים, עד יום שלישי, הוא ישהה בחופשה לרגל חול המועד סוכות, אך יוסיף לנהל את ענייני המדינה.

   

  מזכיר הממשלה צבי האוזר, מסר כי ראש הממשלה עשה את הסידורים המתאימים למינוי ממלא מקום זמני במקרה הצורך. בעצה אחת עם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לא נקבע ממלא מקום. במקרה הצורך, מזכיר הממשלה יעשה משאל טלפוני בין שרי הממשלה למינוי ממלא מקום או יכנס ישיבת ממשלה מיוחדת.

   

  לפני כשנה וחצי עבר ראש הממשלה בדיקת קולונוסקופיה באופן שגרתי ונמצא בה פוליפ קטן. הפוליפ הוצא והתגלה כשפיר. על פי הפרוטוקול הרפואי של הבדיקה, צריך ראש הממשלה לחזור ולבצע את אותה הבדיקה תוך 18 חודשים, וכך יתבצע גם הבוקר, על ידי פרופ' ערן גולדין.

   

  בנוסף תתבצע בדיקת ציסטוסקופיה, שהיא בדיקה לגילוי גידולים בשלפוחית השתן, אותה יבצע פרופ' דב פודה בבית החולים הדסה עין כרם. לפני כ-30 שנה נמצא אצל ראש הממשלה פוליפ קטן בשלפוחית השתן. גם הוא התגלה כשפיר. בדיקה חוזרת שבוצעה לפני 10 שנים היתה תקינה לחלוטין. הוחלט לבצע את בדיקת הציסטוסקופיה תוך כדי הקולונוסקופיה. מומחי רפואה אומרים שהבדיקות הללו שגרתיות, בעיקר בגילאים הללו.

   

  הטשטוש צפוי להימשך רבע שעה עד חצי שעה. בהתייעצות עם מזוז דנו האם זו נבצרות זמנית, לפי סעיף 16 לחוק יסוד הממשלה. לפי הנחיות מזוז זו איננה נבצרות זמנית.

   

  ראש הממשלה יהיה בן 60 ב-21 בחודש. בשבוע שעבר הפך לסבא, לאחר שבתו נועה ילדה בן בכור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים