שתף קטע נבחר

הפגנות בטורקיה: דגל ישראל הועלה באש

אלפי טורקים הניפו ברחובות איסטנבול את דגלי פלסטין ותמונות של מסגד אל-אקצה. הם שרפו את דגל ישראל. בישראל מקווים ש"טורקיה תבחין בין ההסתה הפרועה לעובדות"

ההפגנות נגד ישראל הגיעו גם לטורקיה: אלפים הפגינו היום (ב') במרכז איסטנבול, כדי להביע תמיכה בערבים, המתעמתים עם אנשי כוחות הביטחון בירושלים. המפגינים, שנשאו דגלים של הרשות הפלסטינית, שרפו את דגל ישראל.

 

המפגינים הטורקים צעדו ברחובות העיר, כשהם נושאים דגל גדול של הרשות הפלסטינית. המפגינים גם הניפו כרזות ועליהם תמונות של מסגד אל-אקצה. 


שורפים את דגל ישראל במרכז איסטנבול (צילום: רויטרס)

 

במשרד החוץ לא הופתעו מההפגנות בטורקיה. "יש הפגנות כאלו ששורפים בהם דגלים ישראלים כל שני וחמישי. לטורקיה יש שתי פנים, פאן אחד אירופי, מודרני, רציונלי וסובלני ופאן אחר איסלאמיסטי שלפעמים עוין את ישראל. המתח בין שתי הפנים של טורקיה מכתיב את היחסים המורכבים והעדינים שיש לנו עם מדינה זו".

 

גורם במשרד החוץ אמר כי מוסלמים קיצונים, שהציתו את המהומות בהר הבית, מעוניינים יותר מכל לפגוע בקשרים המדיניים של ישראל עם המוסלמים המתונים. "הם רוצים להתסיס את העולם המוסלמי כולו נגד ישראל. הדברים אינם מפתיעים אותנו ואנחנו בטוחים שהגורמים הרציונאליים ומובילי דעת הקהל בטורקיה ידעו להבדיל בין הסתה פרועה וגסה, לבין העובדות המשכנעות שמעידות שפניה של ישראל לדו קיום וסבלנות, הרבה יותר מאלה שמתיימרים להגן על קודשי האיסלאם".

 

גם יהודי טורקיה לא מתרגשים. גק'י אנג'ל, איש עסקים ישראלי שחי באיסטנבול 15 שנה, אמר ל-ynet: "מאז שאני פה, שרפו כאן אולי כבר 1,500 דגלים. זה סטנדרט, נורמאלי ולא מרגש. אנחנו כבר רגילים. אחרי שעברנו את 'עופרת יצוקה' ומלחמת לבנון השנייה, אנחנו יודעים מה זה. זו קבוצה של 500-1,000 אנשים שבכל פעם שיש משהו עם ישראל, הם מנסים לנצל את זה ועושים הפגנות. יש קבוצות מוסלמיות פוליטיות במדינה שדוחפות אותם".

 

אתמול נערכו הפגנות נגד ישראל בלבנון ובירדן, שם גם נזפו בשגריר ישראל בשל ארועי הר הבית. לירדן רגישות רבה לנעשה במזרח ירושלים. מזה זמן יש מורת רוח רבה בבית המלוכה עקב החלטת ישראל לאפשר את המשך הבנייה במזרח ירושלים וביישובים העוטפים את הבירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגלי פלסטין בטורקיה
צילום: רויטרס
הפגנה אתמול בעמאן
צילום: רויטרס
הפגנה אתמול בלבנון
צילום: AFP
מומלצים