שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מדיניות משרד החוץ בעתיד: אין טעם בהסכם קבע

  שר החוץ יאשר מסמך שהוגש לו כמדיניות הרשמית של מדינת ישראל. בין היתר נקבע שם: יש ללכת להסדר ביניים, לחזק קשרים עם אמריקה הלטינית ואפריקה ולשפר את התדמית

  מסמך של המטה המדיני במשרד החוץ לקביעת מדיניות ישראל בתחום החוץ בשנים הבאות הוגש הערב (יום ד') לשר אביגדור ליברמן. בין היתר, קובע המסמך כי אין טעם בניסיון להגיע להסכם קבע עם הפלסטינים, אלא יש להתמקד בהגעה להסדר ביניים על מנת למנוע תסכול של אירופה וארצות הברית, ותגובה אלימה של הפלסטינים.

   

  במסמך שגיבש מי שהיה ראש המטה המדיני של ליברמן, נאור גילאון, נקבע בין היתר בנושא הפלסטיני כי "ניסיון לכפות הסדר עם הפלסטינים נכשל בעבר". במסמך נכתב כי ניסיון להגיע להסדר כולל יוביל שוב לאכזבה ותסכול עם אירופה וארה"ב, וייתכן שגם תגובה אלימה של הפלסטינים.

   

  "צריך גישה מציאותית, הגעה להסדר ביניים, בלי טיפול בסוגיות הליבה. זה המקסימום שניתן להשיג, אם רוצים להיות ריאלים", נכתב.

   

  בנוסף, ממליץ נייר העמדה לשר החוץ לחדש

  את המאמץ להקמת קשרים עם יבשות ומדינות שנזנחו במשך עשרות שנים, כמו באמריקה הלטינית, באפריקה, בבלקן ובמזרח אסיה, כולל מדינות מוסלמיות מתונות. עוד נטען שם שיש לחזק את היחסים עם מדינות נוספות בעולם, יחד עם ארה"ב.

   

  בסוגיית האנטישמיות נכתב כי יש לקבוע מדיניות של אפס סובלנות, לצד מאבק בבידוד הבינלאומי. אחת הדרכים היא טיפול בנושאי איכות סביבה, אנרגיה וכלכלה, כדי לשפר תדמית של ישראל בעולם. "תם העידן שבו ישאל יכולה להרשות לעצמה להיות מבודדת", נכתב במסמך, שיובא בפני הנהלת משרד החוץ בקרוב לאישורו כמדיניות הרשמית של מדינת ישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים