שתף קטע נבחר

Pentax Optio P70 - מצלמה קומפקטית ואיטית

בדקנו את המצלמה האולטרה קומפקטית של Pentax, ויצאנו עם תמונות טובות במחיר משתלם - אבל גם איטיות תפעול שהצליחה לתסכל אפילו את הסבלנים שביננו

ה- Pentax Optio P70 היא מצלמה אולטרה קומפקטית, מעוצבת ובעלת מראה אופנתי. היא מחזיקה ברזולוציה של 12 מגה פיקסל, זום אופטי 4x ומסך LCD בגודל 2.7 אינץ'.

 

 

עיצוב ומבנה

ה- Optio P70 מגיעה ב- 4 צבעים: כסף, אדום, כחול ולבן. גופה עשוי אלומיניום ומימדיה קומפקטיים: גובה 54 מ"מ, רוחב 97 מ"מ ועומק 21.5 מ"מ, מה שמסייע להיותה

קלילה במשקל: 110 גרם.

 

היא תכנס בקלות לכיס המכנס או החולצה ותוכלו לשכוח ממנה עד לרגע השימוש. צידיה המעוגלים של המצלמה המוקפת בפס כסוף מקנים לה מראה אלגנטי ומושך. אהבנו את הדרך בה שילבו את החריץ המיועד לחיבור הרצועה במסגרת כדי לחסוך מקום.

 

בעוד שלגוף המצלמה מבנה קשיח ואיכותי, כפתורי התפעול בגב המצלמה עשויים פלסטיק, העושה רושם פחות טוב ומשמיע רעש קל בזמן הלחיצה. למרות זאת המקשים מגיבים היטב בזמן שימוש.

 

כשצילמנו ביד אחת המצלמה החליקה מעט מספר פעמים בכף היד, כנראה הודות לעיצוב המעוגל. לעומת זאת, צילום בזמן שאוחזים את המצלמה בשתי ידיים נוח ופשוט.

 

פונקציות, ממשק ותפעול 

לחיצה על כפתור ה- Menu כשהמצלמה במצב צילום מציגה את התפריטים על רקע הצילום, ולא על רקע אחיד כפי שקורה בדרך כלל, מה שיכול להקשות על קריאת התפריטים במידה והרקע אינו ברור. לדוגמא, כשברקע הופיע טקסט הוא התערבב עם תפריטי המסך והקשה על הקריאה.

 

למצלמה אין מייצב תמונה אופטי, אך היא מצוידת במנגנון SR נגד רעידות שפיתחה חברת Pentax. מנגנון זה פעיל גם בצילום וידאו, אך מצמצם את זוית הצילום בזמן השימוש.

  

ה- Optio P70 מציעה מגוון טכנולוגיות לשיפור התמונה כמו: זיהוי פנים המסוגל לזהות עד 32 פני מצולמים בתמונה, לכידת חיוכים בזמן הצילום, המנעות מצילום כשהאובייקט ממצמץ ו- 26 מצבי צילום מובנים כמו: צילום לילי, נוף, אוכל, אותיות, חיות ועוד.

 

תפעול המצלמה פשוט ונוח, והיא מציעה מגוון אפשרויות כיוונון. היא תתאים לצלמים מתחילים, שיעדיפו לצלם במצב אוטומטי, או למתקדמים יותר המעוניינים באפשרויות שליטה ידניות.

 

מסך 

מסך המצלמה בגודל 2.7 אינטש מחזיק ברזולוציה של 230,000 פיקסלים, בדומה לרוב המצלמות הקומפקטיות מסוגו. צפייה מזווית במסך מצויינת ואין איבוד ניגודיות. המסך נשאר ברור, ותפקד טוב מאוד גם מול אור שמש ישיר.

 

התלונה היחידה שיש לנו לגבי המסך היא שהוא סופג בקלות טביעות אצבעות, ולמרות שבאזורים פחות מוארים הן אינן מורגשות, באור שמש ישיר הן מופיעות במלוא הדרן ומפריעות לצפייה.

 

זמני תגובה 

  • מרגע ההדלקה עד האפשרות לצלם תמונה מדדנו זמן סביר של שנייה וחצי.
  • Shot to shot: מרווח הזמן בין צילום תמונה והאפשרות לצלם תמונה נוספת נמדד על 3 שניות בלי פלאש ו- 3.3 שניות עם פלאש, זמנים איטיים בהשוואה למצלמות קומפקטיות אחרות.
  • Shutter lag: מרגע הלחיצה על כפתור הצילום עד לצילום התמונה עברו 0.08 שניות עם פלאש אוטומטי.
  • Shutter lag עם פוקוס מקדים (פלאש אוטומטי) נמדד על 0.05 שניות.

 

מספר רב של פעמים לאחר צילום תמונה הופיע על המסך הכיתוב "Data is being processed" כשלמצלמה לקח זמן רב לעבד את התמונה ולאפשר מעבר לצילום הבא.

 

איכות תמונות 

ה- Optio P70 מציעה איכות תמונות טובה עד טובה מאוד בצילומי חוץ ובתנאי תאורה טובים. צבעי התמונה טבעיים ומדוייקים, החשיפה טובה והתמונה מפורטת וחדה. אפשר היה להבחין ברכות מסויימת בקצוות התמונה, אך עדיין ברמה סבירה.

 

עיניים אדומות לא הופיעו גם בצילום עם פלאש בחדר לא מואר, וגווני פנים בצילומי פורטרט היו טבעיים. בצד הרחב של הזום תופעת ה- Barrel distortion, כלומר קווים מתעקלים בשולי התמונה, כמעט ואינה קיימת.

 

צילום במצב מאקרו עשה עבודה לא רעה, למרות שנתקלנו בטובים יותר במצלמות קומפקטיות אחרות.

 

טווח ה- ISO של המצלמה, המאפשר להגדיר את רגישות החיישן לאור, נע בין 64-6,400 כשבטווחי 64-200 כמעט ואי אפשר להבחין ברעש. ב- ISO 400 הרעש מתחזק ונהפך חזק מאוד ב- ISO 800. בטווחים 3,200 ו- 6,400 הרזולוציה יורדת ל- 5 מגה פיקסל, ולדעתנו רמת הרעש הגבוהה הופכת אותם ללא רלוונטים.

 

וידאו 

במצלמה לא קיים כפתור יעודי למעבר לצילום וידאו, ולשם כך נדרשת לחיצה על כפתור ה- Mode ובחירת מצב הוידאו מתוך מגוון מצבי הצילום.

 

צילום וידאו אפשרי ברוזלוציית HD של 1280x720 אך רק בקצב נמוך יחסית של 15 פריימים לשנייה. אפשר גם לצלם ברזולוציות 640x480 ו- 320x240 עם אפשרות בחירה בין קצב של 15 או 30 פריימים לשנייה. בזמן צילום וידאו יש אפשרות לשימוש בזום, אך זהו אינו הזום האופטי ולכן איכותו אינה גבוהה.

 

היה חסר לנו חיבור מיני HDMI כמו שראינו במצלמות קומפקטיות אחרות (לדוגמא: Canon IXUS 990 I) המאפשר חיבור וצפייה ישירה מהמצלמה למסך הטלוויזיה ברזולוציית HD.

 

קטעי וידאו שצילמנו היו טובים ודי חלקים בדרך כלל, אך ראינו טובים יותר במצלמות אחרות שמצלמות ברזולוציה דומה.

 

עדשה וזום 

למצלמה עדשה רחבה המקבילה ל- 27.5 מ"מ, המציעה פתרון מצוין לתמונות קבוצתיות וצילומי נוף. פנטקס הצליחו לצייד את המצלמה בעלת הגוף הקומפקטי בזום אופטי נ

אה של 4x ובנוסף בזום דיגיטלי של עד 25x, אך איננו ממליצים להשתמש בו, מאחר ואיכות התמונה יורדת בצורה ניכרת.

 

בזמן השימוש בזום אפשר לראות בתחתית המסך את טווח הזום הנוכחי כולל מעבר לזום דיגיטלי. כניסה לתפריטים מאפשרת לבחור בויתור על הזום הדיגיטלי בכלל, פעולה שאנו ממליצים עליה בחום.

 

עדשת המצלמה מהירה עם מפתח צמצם מקסימלי גדול של F2.6 (W) - F5.8 (T), המאפשר להכניס כמות אור גדולה ולסייע בצילום בתנאי אור נמוכים.

 

 

זיכרון ואורך חיי סוללה 

למצלמה זיכרון פנימי קטנטן של 33.7 מגה בייט, והיא מאפשרת שימוש בכרטיסי זיכרון מסוג: SD ו- SDHC.

 

ספק הכוח של המצלמה היא סוללת ליתיום איון נטענת. לפי Pantex המצלמה יכולה לצלם 200 תמונות לפני שהסוללה תתרוקן ותצטרך טעינה מחודשת. בבדיקה שלנו הצלחנו לצלם 187 תמונות ומספר קטעי וידאו לפני שהסוללה התרוקנה, כמות סבירה ודי דומה לזו שהחברה ציינה.

 

שורה תחתונה:

ה- Pentax Optio P70 היא מצלמה יפה ונוחה לשימוש. איכות התמונות שלה טובה כל עוד מצלמים בתנאי תאורה טובים ורמת ה- ISO המגדירה את רגישות החיישן לאור, לא עולה על 200. המצלמה מאפשרת לצלם וידאו ברזולוציית HD ויש לה עדשה רחבה המאפשרת צילומים קבוצתיים וצילומי נוף מוצלחים וכל זאת במחיר די אטרקטיבי. לצערנו כל אלו לא מצליחים להשכיח את זמני התגובה ועיבוד התמונה האיטיים להחריד של המצלמה שיכולים לתסכל גם את הסבלניים שביננו. 

 

 

Pentax Optio P70

 

ציון:


 

בעד: עיצוב יפה, נוחה לתפעול, איכות תמונות טובה, צילום וידאו ברזולוציית HD

נגד:  זמני תגובה איטיים, מעל ISO 200 רעש ניכר בתמונה, אין חיבור HDMI למרות יכולות צילום וידאו ברזולוציית HD

שורה תחתונה: קומפקטית ואיטית

 

מחיר: 1,000 ש"ח

 

מפרט טכני

רזולוציה: 12 מגה פיקסל

זום אופטי: 4x

זום דיגיטלי: 6x

רגישות לאור: ISO 64-6400

מצבי צילום: Pet , Blog , Food , Kids , Text , Candle , Flower , Fireworks , Landscape , Night scene , Sports mode , Surf & snow , Digital wide , Party/indoor , Portrait mode , Frame composition , Natural skin tone , Half-length portrait , Night scene with portrait

מפתח צמצם: F2.6 (W) - F5.8 (T)

מסך: LCD 2.7 אינטש, רזולוציה 230,000 פיקסלים

פלאש: מובנה

מצבי פלאש: Flash-on and Flash-off modes. "Red-eye" reduction function employs a pre-discharge. Soft Flash

זיכרון פנימי: 33.7 מגה בייט

כרטיסי זיכרון: SD ו- SDHC

ממשק: USB2.0 (Hi-Speed), AV terminal

סוללה: ליתיום איון נטענת

גודל: גובה 54 מ"מ, רוחב 97 מ"מ ועומק 21.5 מ"מ

משקל: 110 גרם  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קומפקטית, אבל איטית
בשיתוף tigo
מומלצים