שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני קיבלה עיטור בייל: לא להשוות צה"ל והטרור
  יו"ר האופוזיציה היא הישראלית השלישית שמקבלת את העיטור מהאוניברסיטה היוקרתית בארה"ב. בנאום בפני ראשי המוסד וסטודנטים התייחסה לדו"ח גולדסטון: "פער מוסרי עצום בין מי שמבקש לרצוח ילדים בבתיהם לבין מי שפוגע שלא במתכוון באזרחים שבחסותם פועל הטרור"

  יו"ר קדימה, ציפי לבני, נכנסה הלילה (יום ו') לרשימה מכובדת של ראשי מדינות ואישים שזכו לעיטור הגבוה שמעניקה אוניברביטת ייל היוקרתית, המוענק להם "על פועלם וההשראה שמעניקה פעילותם". ללבני קדמו בקבלת העיטור רק שני ישראלים - שמעון פרס ומשה דיין - שהצטרפו לרשימה מכובדת שכוללת בין היתר את הנשיאים לשעבר ביל קלינטון וג'ימי קרטר.

   

  בנאום בפני ראשי האוניברסיטה ומאות סטודנטים בקמפוס בעיירה ניו הייבן שבקונטיקט, התייחסה לבני בין לדו"ח גולדסטון שהאשים את ישראל בפשעי מלחמה, והזהירה מפני השוואה בין מה שעושים חיילי צה"ל לבין הטרור, בין רצח מכוון לבין הרג בשוגג. "יש פער מוסרי עצום בין מי שמבקש לרצוח ילדים בבתיהם, בגנים ובמרכזי הבילוי שלהם, לבין מי שפוגע, שלא במתכוון, באזרחים שבחסותם פועל הטרור", אמרה. "זו הסיטואציה איתה ישראל מתמודדת. היא עושה זאת תוך סיכון יומיומי של חייליה, כי אנחנו מדינה מוסרית עם צבא של ערכים. כל שיפוט של ישראל שמדלג על ההבדלים הללו ומייצר את ההשוואה הזו - מקיים מוסר כפול, טועה ומטעה".

   

  לבני דיברה על תהליך השלום והצהירה כי "שלום במזרח התיכון הוא לא טובה שישראל עושה לנשיא ארה"ב, לא למדינות ערב ולא לאף אחד אחר. השלום הוא האינטרס שלי ושל כל מי שרוצה לשמור על ישראל כבית הלאומי לעם היהודי".

   

  "עבורי, הסכסוך והשלום הם לא שאלה אקדמית", הוסיפה יו"ר האופוזיציה. "מדובר בחיים שלנו, בעתיד שלנו ובדרך לשמור על העתיד הזה עבור ילדינו. לכן, אני מאמינה שעלינו לקבל את ההכרעות שישמרו על ישראל כמדינה יהודית ויבטיחו את בטחונה לשנים קדימה.
  ישראל צריכה לקבל את ההכרעות שיקדמו את פתרון שתי מדינות הלאום, לחתור לפתרון הסכסוך ולשמור במקביל על האינטרסים הבטחוניים שלה בכל הסכם. אפשר לעשות זאת, צריך לעשות זאת וחבל על כל זמן שבו זה לא נעשה".

   

  אחרי העיטור בייל, יוצאת לבני למיאמי לקטוף עוד עיטור כבוד ולהיות הישראלית הראשונה שתיכנס להיכל התהילה של פורום הנשים הבינלאומי IWF. קדמו לה בין היתר מרגרט תאצ'ר, ברברה וולטרס, מדלן אולברייט, כריסטיאן אמנפור, שירלי טמפל, בטי פורד, אודרי הפבורן, ומנהיגות שונות ממדינות באסיה, אפריקה ואירופה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "עבורי, הסכסוך והשלום הם לא שאלה אקדמית". לבני
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים