שתף קטע נבחר

"תלמידי התיכון המעורב היכו ערבים מנווה שלום"

תושב הכפר הקהילתי המשותף טוען שתלמידים ערבים בכפר מנחם חזרו הביתה בפנים נפוחות ממכות - ועוד הושעו. "מאז 'עופרת יצוקה' יש מתיחות שמגיעה לאלימות", אמר. המועצה האזורית: בבית הספר עורכים בירור מקיף

האידיליה בכפר המשותף מופרת כשהתלמידים הערבים יוצאים מהיישוב. כך טוענים בנווה שלום, שם מספרים על קטטה גדולה שפרצה אתמול (יום א') בעת שתלמידי תיכון "צפית" בכפר מנחם המתינו להסעה. "הערבים הוכו רק בגלל שהם ערבים", טוען תושב נווה שלום, שאליו פנו הנערים החבולים.

 

תיכון צפית שבמועצה האזורית יואב הוא תיכון אזורי, ורבים מערביי נווה שלום - כפר קהילתי משותף ליד לטרון - שולחים אליו את ילדיהם. "התלמידים שהיכו היו יהודים שאינם מנווה שלום. לבסוף אותם נערים שהוכו וחזרו בפנים נפוחות הביתה עוד הושעו מהלימודים", סיפר ל-ynet האיש, שעוסק בחינוך, על ששמע מהנערים.

 

לדבריו, "עד לשנת הלימודים הנוכחית בית הספר הזה היה דוגמא ומופת לחיי שיתוף בין תלמידים ממגזרים שונים, ויחסי רעות ואף מעבר לכך נקשרו בין תלמידים יהודים וערבים". אולם מאז מבצע "עופרת יצוקה" בעזה, המגמה השתנתה. "יש מתיחות והרעה ביחסים, זה מתחיל בקריאות גנאי ועובר לאלימות. היום זה חצה כל גבול", אמר.

 

הנפגעים בקטטה שבאו אליו, תלמידי כיתות ט' וי', נאלצו לדברי איש החינוך לקבל טיפול רפואי בשל נפיחות בפנים ובעקר בעיניים, כתוצאה מהחבטות שספגו. "כל היום הסתובבו בבית הספר שני תלמידים לשעבר שסולקו מבית הספר ואף אחד לא הוציא אותם משטח בית הספר", הוא טוען, "אחר הצהריים, כשהנערים חיכו להסעה, אותם שניים הגיעו למרכז ההסעות והחלו ללעוג לתלמידים הערבים. אז התפתחה קטטה ואליה הצטרפו תלמידים ממושבים אחרים, שהוסיפו להתגרות".

 

בנווה שלום מבקשים לדעת האם כל המעורבים בקטטה הושעו,

או שרק התלמידים הערבים מופלים לרעה. ומדוע לא טיפלו בנערים שאינם תלמידי בית הספר עוד בבוקר ואפשרו להם לפתוח בהתגרויות. "ועד הישוב מתכנס כדי לטכס עצה ולהגיע עם עמדה ברורה לבית הספר כדי לשמוע הסברים ותשובות", אמר אותו תושב, שמצדו ניסה להרגיע את התלמידים.

 

ראש המועצה האזורית יואב, רני טריינין, התעדכן בפרטים בשעות הערב ומסר בתגובה כי "הנהלת בית הספר עורכת בירור מקיף על התקרית". הוא ציין כי השוטר הקהילתי של בית הספר מעורב במקרה, והוא יטופל ביסודיות בבוקר גם על ידו.

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות האימייל האדום .

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלכו מכות בזמן שחיכו להסעה (ארכיון)
מומלצים