שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איגוד המוסכים: חברות הביטוח פוגעות במבוטחים

  האיגוד טוען כי החברות מקימות מאגר מידע, אשר עשוי לשמש אותן בעת תביעות המבטחים. היועצת המשפטית של איגוד המוסכים: הקמת מאגר שכזה אינה חוקית

  חברות הביטוח מנצלות את חוק חובת הגילוי הנאות בעת מכירת רכב משומש, ומקימות מאגר מידע על מצב כל כלי הרכב במדינה. המטרה: להשתמש במידע זה נגד מבוטחים המגישים תביעות לביטוח, ובכך להקטין את הפיצויים המוענקים להם. כך עולה ממכתב ששיגרה לאחרונה היועצת המשפטית של איגוד המוסכים למפקח על הביטוח.

   

  במכתב טוענת עו"ד הר אבן כי באחרונה, בעקבות כניסתו לתוקף של חוק מכירת רכב משומש (זכאות למידע וגילוי נאות), מתרבים מקרים בהם מוגשים לבעלי מוסכים יפויי כח על-ידי נציגי חברות ביטוח, החתומים לכאורה על-ידי בעלי הרכב. אותם נציגים מבקשים, על בסיס יפויי הכח, לקבל את היסטוריית הרכב המסוים ביחס לכל תקופות הבעלות עליו. "...ספק רב אם כוונת המחוקק היתה לאפשר לחברות הביטוח להשתמש בחוק זה לצורך יצירת מאגר מידע שלם אודות כלל הרכבים במדינה, וכמובן אף לחלוק במידע זה ביניהן (ורק ביניהן)", כותבת עו"ד הר אבן.

   

  "אנו סבורים", מוסיפה וטוענת היועצת המשפטית של איגוד המוסכים, "שחברת הביטוח אינה זקוקה למידע אודות כל תקופות הבעלות ברכב, לצורך בירור חבותה במקרה ביטוח ספציפי. נקל אף לשער, איזה שימוש יכולות לעשות חברות הביטוח במאגר מידע שכזה נגד מבוטחיהן".

   

  מאיגוד חברות הביטוח נמסר כי הם אינם מכירים יוזמה שכזו, ואם היא קיימת, הרי שלא נעשתה ביוזמת איגוד חברות הביטוח. "לאיגוד יש כוונה להקים מאגר חוקי שבו יהיה מידע על עברו הביטוחי של הרכב, ולא על מצבו המכני. הדבר נעשה כדי להקל על רוכשי הרכב לקבל מידע כזה מחברות הביטוח בעת שהם רוכשים רכב משומש, וכדי להמנע מהונאות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חברות הביטוח רוצות לדעת מה עבר על הרכב שלכם
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים