שתף קטע נבחר

פרס: חיזבאללה הופך את לבנון לחבית נפץ

בעקבות הפיצוץ המסתורי ליד צור, מזכיר הנשיא מי מסכן את ארץ הארזים, ש"הייתה יכולה להיות שוויץ של המזרח התיכון". הוא דיבר בפתח ועידת הגליל, בה סימן סילבן שלום, המשנה לרה"מ, מטרה: "נביא לפה 300 אלף איש"

בקיבוץ כפר בלום שבגליל העליון נפתחה הבוקר (יום ג') ועידת הגליל הרביעית בהשתתפות ראשי המדינה, נציגי תעשיינים, אנשי חינוך, חברה ובריאות. את האירוע, המאורגן על-ידי המשרד לפיתוח הגליל והנגב והרשות לפיתוח הגליל, פתח נשיא המדינה, שמעון פרס. הוא התייחס כהרגלו גם לכמה מהסוגיות המדיניות שעל הפרק, ובראשן הפיצוץ המסתורי בלבנון, בו נפגע פעיל חיזבאללה (ולפי העדכונים האחרונים של צבא לבנון, איש לא נהרג).

 

"אתמול התפוצץ מחסן תחמושת בצור", אמר הנשיא. "לפי דעתי, חיזבאללה הופך את לבנון לחבית חומר נפץ. לא ישראל מסכנת את לבנון, מי שמסכן אותה זה החיזבאללה, בדיוק כמו שהחמאס מסכן את הפלסטינים".

 

"אין שום סיבה שלא יהיה לישראל שלום עם לבנון", אמר עוד פרס, והפליג בדמיונו על לבנון האחרת: "היא יכלה להיות בזכות שלום כזה שווייץ של המזרח התיכון. אבל ברור לכולם מי מונע את זה".  


שוויץ של המזרח התיכון: הפיצוץ בצור (צילום: AP)

 

אשר לזירה הפלסטינית, אמר הנשיא: "אנחנו רואים את השינוי ביהודה ושומרון תחת ניהול הרשות הפלסטינית, לעומת מצבה של רצועת עזה - גם פה ברור לנו מי מונע את זה; החמאס". אבל הוא שומר על אופטימיות: "אני יכול להבטיח שגם בנושאי הביטחון, כמו בשאר תחומי החיים מדינת ישראל, תצא כשידה על העליונה".

 

הנשיא בירך על קידום פרויקט הקמת בית-הספר לרפואה למרגלות

העיר צפת, אותו הגה וקידם כששימש כשר לפיתוח הגליל והנגב. "הגליל זקוק לרופאים טובים ולקידום מערך הבריאות באזור. אין ספק שהקמתו של הפרויקט תמשוך בחזרה רופאים רבים, שחלקם ירדו מהארץ ואחרים נמצאים באזור המרכז", אמר. 

 

סילבן שלום, המשנה לראש הממשלה והשר הנוכחי לפיתוח הנגב והגליל, ציין כי מטרת הוועידה היא לא להפריח סיסמאות, אלא לדון בקשיים ובנושאים הבעייתיים בתחומי החינוך, התיירות וההתיישבות. "המטרה שלנו היא להביא לצפון כ-300 אלף איש, שיבחרו בחבל הארץ בעל הפוטנציאל הזה לגדל פה את ילדיהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רואים את השינוי: פרס בוועידת הגליל
צילום: אביהו שפירא
צילום: AP
אנשי יוניפי"ל אחרי הפיצוץ בצור
צילום: AP
מומלצים