שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השגריר בוושינגטון מתחמק מכנס פרו-ישראלי?
  הארגון היהודי J-STREET הזמין את השגריר מייקל אורן לוועידה ראשונה של ארגוני שמאל התומכים בישראל. האישור להגעתו מבושש להגיע. דובר השגרירות: מודאגים מפעילויות שעלולות להתפרש כמנוגדות לאינטרס הישראלי

  שם אותם על המתנה. ארגון יהודי פרו-ישראלי בארה"ב טוען כי השגריר בוושינגטון, מייקל אורן, מתחמק ממתן תשובה להזמנה לכנס שיערוך בקרוב.

   

  הנהלת הארגון J-STREET, המגדיר את עצמו "תומך בישראל – תומך בשלום", מתכוונת לערוך כנס שנתי ראשון של ארגוני השמאל היהודים בארה"ב ב-25 בחודש. בין הנואמים בכנס עתידים להיות שר החוץ לשעבר שלמה בן-עמי והשר עמי איילון.

   

  הארגון הזמין את השגריר אורן להופיע בפני באי הכינוס השנתי, אבל עד אמש (יום ג') שגרירות ישראל טרם השיבה לפניה. במשך שבועות נמנעה השגרירות ממתן תשובה בנימוק שהנושא נבדק. דובר השגרירות, יונתן פלד, אמר: "העברנו ל-J-STREET את עמדותינו בנושאים המדיניים והבטחוניים. בעוד שאנחנו מאמינים בדיאלוג פתוח וחופשי, הבענו דאגה מפעילויות שעלולות להתפרש כמנוגדות לאינטרס הישראלי. לפי שעה לא התקבלה החלטה לגבי השתתפותנו בוועידה הקרובה".

    

  ראש J-STREET ג'רמי בן-עמי אמר כי יותר מ-20 ארגונים של אוהבי ישראל בעלי עמדות ליברליות ופרוגרסיביות וסטודנטים מ-250 קולג'ים יגיעו לכינוס השנתי. הוא ביקש להזכיר לשגריר אורן כי "דיברת בפומבי על צורך שנציגי ישראל יהיו מעורבים עם גורמים פרוגרסיבים בקהילה היהודית בארה"ב - שלא התקרבו לאיפא"ק (השדולה היהודית למען ישראל - י.ב.ח)".

   

  בן-עמי הוסיף במכתבו לשגריר: "יש להיות מעורב עם החלק הזה של הציבור

  היהודי ולמצוא מכנה משותף. גם אם יש בינינו חילוקי דעות פוליטים, זה יהיה צעד חשוב להבטיח המשכיות ותמיכה עמוקה ולטווח ארוך בישראל".

   

  ראש הארגון קרא לשגריר אורן להופיע בכינוס השנתי והבהיר שגם אם בנאומו יחשפו אי הסכמות, "אתה תהיה אורח מכובד, אנחנו מבטיחים הקשבה ואנחנו מקווים שתזמין אותנו יום אחד לשגרירות כדי שנציג באותה רוח את דעתנו ועמדותינו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השגריר אורן. מודאג
  צילום: AP
  בן עמי. ההזמנה פתוחה
  צילום: ג'יי פרימק
  מומלצים