שתף קטע נבחר

בשמת מרדור ממזגת אוכל עם נוף

בתערוכה "מערבל חושים", שתיפתח ב-15.10 בבית האמנים, מציגה מרדור בין היתר בקלווה שנראית כמו שקיעה וסלעים שנראים כמו נתח בשר

"מערבל חושים", תערוכת צילום חדשה של בשמת מרדור תיפתח ב-15.10 בבית האמנים בתל אביב. האוצרת היא נורית ירדן. מה שיוצא דופן בתערוכה הוא המיזוג שמרדור עושה בין מרחבי הנוף לעולם הקולינרי. כצלמת, בשלנית ומטיילת מרדור מצאה דרך למזג את שלוש אהבותיה, עד שהגבולות ביניהן מיטשטשים לגמרי.

 

מה שנוצר בפועל הוא סוג של עולם בדיוני-פנטסטי, בו נתח בשר נראה כמו נוף סלעים, כתם אור בוהק בין שערות הבקלווה נראה כמו שקיעה ומתמזג עם צילום הירח שלצידו, ונתח סינטה עם כמה שיני שום - הופך למערה חשוכה.


המסעות הולידו את המיזוג המיוחד

 

"במהלך השנים יצאתי למסעות רבים בארץ ובעולם בהם תמיד שילבתי בין צילום לאוכל. מתוך כך, הדברים התערבבו והתמזגו באופן טבעי. גם במתכונים וגם במרחבים ראיתי את חומרי-הגלם משובצים בסביבתם הטבעית. הצילום תיעד את החוייה המיוחדת הזו, והציב את המציאות והאילוזיה זו לצד זו", אומרת מרדור.

 

מרדור מוסיפה כי האהבה לתחומים החלה בנעוריה, אך ה"התבשלות" לכדי אמנות החלה דווקא בבריסל: "התגוררתי

שם וממנה יצאתי לגיחות באירופה. נקודת המפתח היתה צילום של מגש קדאיף באי היווני סקופלוס. התמונה שהתקבלה נראתה כמו נוף מדברי ושקיעה, ומשם החיבור כבר זרם".

 

מה חשוב לך בעצם להעביר לקהל דרך התערוכה?

 

"אני חושבת שאחד הדברים הניכרים בעבודתי היא השפה הצילומית שהולכת איתי דרך העולמות השונים. אני חווה בעין דומה את נתח הבשר שעל שולחני ואת שרשרת הסלעים המרהיבה בעיר טבועה בטורקיה".

 

לכל כתבות המדור לחצו כאן 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשר או הר?
צילום: בשמת מרדור
לאתר ההטבות
מומלצים