שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ביניש בצל גולדסטון: המערכת מקצועית ועצמאית
  בטקס השבעת שופטים בבית הנשיא, אמרה נשיאת בית המשפט העליון כי המערכת המשפטית מייצגת את חוסנה המוסרי והערכי של הדמוקרטיה בישראל. היא ציינה שאין "כסאות מסומנים" בעליון

  "האמון לו זוכה מערכת המשפט בקהילה המשפטית הבינלאומית, בא לידי ביטוי דווקא בימים אלה כשעצמאותה ומקצועיותה של המערכת המשפטית מייצגת את חוסנה המוסרי והערכי של הדמוקרטיה בישראל". כך אמרה היום (ד') נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, בטקס לכבוד השבעת שלושה שופטים לבית המשפט העליון. בדבריה, היא רמזה לדו"ח גולדסטון ולביקורת הבינלאומית בעקבותיו.

   

  בטקס, שנערך בבית הנשיא בו הושבעו גם 21 שופטים בבתי המשפט המחוזיים, אמרה השופטת ביניש: "לא כל בחירה לתפקיד במדינת ישראל זוכה להסכמה רחבה כל כך. אני סמוכה ובטוחה שהסכמה זו תסייע לחיזוקו של בית המשפט העליון, הזוכה גם היום לאמון והערכה בארץ ומחוצה לה".


  נאמן, פרס וביניש עם השופטים (צילום: גיל יוחנן)

   

  היא בירכה את שופטי בית המשפט העליון החדשים - עוזי פוגלמן, ניל הנדל ויצחק עמית, ואת סגנית נשיא בית הדין הארצי לעבודה, השופטת נילי ארד. היא אמרה כי כל השופטים שנבחרו מייצגים מצוינות במשפט, השכלה כללית ותרבות יהודית.

   

  נשיאת בית המשפט העליון התייחסה לכך שהשופט הנדל הינו דתי, ואמרה: "ניל הוא שופט נוסף שומר מצוות הנמנה עם חבר שופטי בית המשפט העליון ובכך אנו

  מממשים את השאיפה שאין בקרבנו כסא מסומן, לא כיסא דתי, לא כיסא נשי ולא כיסא ערבי. יש שופטים אשר עם המטען הערכי, התרבותי והמשפטי שהם נושאים עימם ישפטו בקרבנו".

   

  נשיא המדינה, שמעון פרס התייחס בנאומו לאלימות הגואה בארץ, ואמר: "גילם של המבצעים הולך ויורד באופן מפחיד וסוף אינו נראה לעין. החברה הישראלית כולה מאוימת על ידי סוג זה של טרור בין אישי. המאבק בפשיעה האלימה חייב לעמוד בראש סדר העדיפויות הלאומי". הנשיא הוסיף כי השופטים מהווים את צבא הגנה לישראל "נגד היצר הרע, בין אם מתחבא בבקבוק וודקה, בין אם הוא מבהיק בלהב הסכין היצרית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביניש. רמיזה לגולדסטון
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים