שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דגל ישראל באבו דאבי - בוועידת אנרגיה בינ"ל
  אף שלישראל אין יחסים דיפלומטיים עם איחוד האמירויות, משתתפים שני נציגים מטעמה בוועידת "אירנה" הבינלאומית, הבוחנת חלופות אנרגיה לנפט

  דגל ישראל התנוסס היום (ד') בפעם הראשונה בגלוי בנסיכות אבו-דאבי שבמפרץ הפרסי. מתחת לדגל ישבו שני נציגים רשמיים של ממשלת ישראל, בועידת "אירנה" שנועדה לבחון חלופות אנרגיה לתקופה שתבוא אחרי "עידן הנפט".

   

  הכנס נפתח ביום שני האחרון בנסיכות, אחת משבע המרכיבות את איחוד האמירויות. מדובר בכינוס של הוועידה המינהלית של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיות מתחדשות, IRENA. על פי משרד החוץ, זה המפגש הראשון של הסוכנות הנערך בעיר, לאחר שזו נבחרה על ידי נציגיהן של 130 מדינות לארח את מטה הארגון.

   

  בוועידה השתתפו כ-150 נציגים מ-70 מדינות, בהם גם נציגי ישראל - סימונה הלפרין ממשרד החוץ וד''ר אברהם ארביב ממשרד התשתיות. השניים הוזמנו להשתתף בוועידה אף שלישראל אין יחסים דיפלומטיים עם איחוד האמירויות.

   

  שר המדינה לענייני חוץ של האמירויות, ד''ר אנואר מוחמד גרגאש, הדגיש בנאום הפתיחה של הוועידה את מחויבות מדינתו להגשמת מטרות הארגון ואת חשיבות שיתוף הפעולה עם כל המדינות החברות. עוד הוסיף כי המפגש מסמל את הנחישות העולמית להתכונן לעידן שאחרי הנפט, ואת נכונותה של איחוד האמירויות להוביל את המאמץ לגיוון מקורות האנרגיה.

   

  כמקום מושבו הרשמי של הארגון נבחרה העיר מָסדָר, שעתידה לקום בסמוך לאבו דאבי ולהיות ,העיר הירוקה, הראשונה בעולם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים