שתף קטע נבחר

עדיין יש גז רעיל? 450 ילדים לא לומדים שבועיים

הורים לתלמידים בכפר-סבא מסרבים לשלוח את ילדיהם לבית הספר "גולדה", בו נמצא בעבר גז רעיל, ומפנים טענות למשרד החינוך. מנגד, העירייה טוענת כי המקום לא מסוכן

יש עדיין גזים רעילים או אין? 450 תלמידי בית הספר "גולדה" בכפר-סבא, בו נמצאו גזים רעילים, אינם לומדים באופן מסודר כבר כמעט שבועיים. הם נודדים בין מבנים שונים ברחבי העיר וכל שכבה לומדת במקום אחר. בעירייה מתעקשים כי אין בעיה ללמוד בבית הספר וקוראים להורים להחזיר את התלמידים לשגרה.

 

לפני כשנה פורסם ב-ynet כי ההורים לתלמידים בבית הספר טוענים כי ילדיהם סובלים מגירודים בעיניים, כאבי ראש ובטן, קוצר נשימה והקאות, בשל מימן גופרי שעולה מצינור ביוב. גם אז הם השביתו את הלימודים וסירבו לשלוח את ילדיהם למקום. התלמידים הועברו באופן זמני למבנה אחר - בית ספר השרון. בינתיים ערכה העירייה שיפוצים להעתקת קו הביוב שגרם לזיהום. לאחר חופשת סוכות הורה ראש העיר להעביר את התלמידים בחזרה למבנה בית הספר, אך ההורים הפגינו ואמרו כי במקום עדיין יש גזים רעילים.

 

ההורים שלחו לאחרונה מכתב למשרד החינוך, בו קבלו על כך שהילדים מסתובבים ברחוב או בצהרונים מאולתרים והמשרד מחריש. "קרוב ל-6,000 ימי לימוד התבזבזו ואתם שותקים. אנו תוהים כיצד משרד החינוך נותן ל-450 תלמידים לשבת בבתיהם או להסתובב ברחוב, כשניתן היה לנהל שגרת לימודים בבית הספר השרון ובמקביל לבצע בדיקות שיסיימו את הפרשה האומללה הזו".

 

היום (ב') הגיע צוות מריחים מיוחד של המשרד לאיכות הסביבה לבדוק האם יש ריחות לוואי בבית הספר. גם לפני עשרה ימים התבצעה בדיקה נוספת, שקבעה לדעת המומחה מטעם העירייה שאין גזים רעילים. "בבדיקה חוזרת במקום בו נערכה הבדיקה בה התגלו חריגות, התברר

 כי המקום נקי לחלוטין וכי אין בו כל חשש להימצאות של גזים מוכלרים", אמר פרופ' אורי מרינוב, ראש צוות המעקב. לדבריו, "בדיקה זו מתווספת לשורה ארוכה של בדיקות שנערכו מאז חודש מרס ואשר מוכיחות כי שכונת אל-רם ובית-הספר גולדה נקיים מכל מקור של גזים רעילים". אך ההורים מתעקשים שהסכנה טרם הוסרה.

 

מעיריית כפר-סבא נמסר בתגובה: "יש להצטער על כך שכבר שבועיים בוחרים חלק גדול מהורי הילדים שלא לשלוח אותם ללימודים, וזאת ללא כל סיבה מוצדקת. מסקנות הדו"ח קובעות באופן חד-משמעי שכיום אין כל חשש לזיהום, ריח או כל גורם אחר שעלול להפריע למהלך תקין של הלימודים". מהעירייה נמסר כי יש אישורים של משרדי הבריאות והגנה בסביבה כי אין זיהום במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת תלמידים בביה"ס, החודש
צילום: אורי זקהם
מומלצים