שתף קטע נבחר

אליאור חן עולה למטוס, "נחמה פורתא" לנפגעים

"הרב המתעלל" צפוי לשבת 14 שעות באזיקים בדרך מברזיל, יותר משנה וחצי אחרי שנמלט. אביהם של הילדים שחן הוביל לכאורה את ההתעללות בהם מחכה לעשיית הצדק. "אבל הצלקות הפיזיות והנפשיות יישארו", אומר עורך-דינו

היום זה יקרה: "הרב המתעלל" שברח מישראל יעלה על המטוס בדרך לארץ. אליאור חן, שחשוד שהורה לחסידיו להתעלל באופן מחריד בפעוטות ובילדים, יוסגר סופית מברזיל אחרי יותר משנה וחצי. נציגו של אבי הילדים שסבלו מההתעללות הקשה אמר ל-ynet כי "גם אם הדין ימוצה במלוא חומרתו, הנזק נעשה ודבר לא יחזיר את הגלגל לאחור. הצלקות הפיזיות והנפשיות יישארו. זו מעין נחמה פורתא".

 

לפני כשבועיים נחשף ב-ynet על הליך ההסגרה המתקרב. אחר הצהריים (יום ג') צפוי חן להמריא מסן פאולו בטיסה ישירה

של אל-על שתארך כ-14 שעות, אליה יתלווה נציג משטרת ישראל שכבר נמצא בברזיל. חן, שיישאר באזיקים במחלקת התיירים, יאובטח במהלך כל הטיסה גם על-ידי שוטר ברזילאי. 

 

עם הנחיתה ביום רביעי בנתב"ג, הוא יועבר בניידת משטרה ישירות לתחנת המשטרה במגרש הרוסים בירושלים, שם הוא צפוי להיחקר. מאוחר יותר תביא אותו המשטרה לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר. בפרקליטות מוכנים להגעתו, וכבר שוקדים על הכנת כתב האישום, בתום חקירת המשטרה.

 

חן מבוקש בישראל בגין מעורבותו בפרשה החמורה של התעללות בילדים, במסגרת כת שאותה הוביל, והנהיגה פולחנים סדיסטיים. הוא נמלט עם תחילת החקירה לחו"ל והוצא נגדו צו מעצר בינלאומי. כחודשיים לאחר בריחתו הוא נעצר כשהוא משוטט ברחובות סאו-פאולו.


אליאור חן. "האב מביט בילד בבית החולים, ומקבל עדות חיה"

 

חן הורה לכאורה על התעללות קשה בשני אחים, בני 3 ו-4 מביתר עילית, בתחילת 2008. כתוצאה מההתעללות נגרם לאחד הילדים נזק מוחי בלתי הפיך. כתב האישום שהוגש בפרשה מגולל מסכת התעללות מזוויעה, שבה בוצעו בהוראתו "תיקונים" שכללו בין היתר טלטול, הכאה, כפיתה, שריפת איברים והאכלה בצואה והם בוצעו במטרה "להוציא מהילדים את השדים המזיקים אשר שוכנים בהם". גם אמם של הילדים הואשמה, אך במסגרת עסקת טיעון הפכה לעדת מדינה והאישום נגדה רוכך.

 

"הוא נדרש לתעצומות נפש, במיוחד כשהאם בכלא"

עו"ד דוד הלוי, המייצג את אב הילדים שהיו קורבנות ההתעללות, נפגש איתו אתמול ואמר ל-ynet כי "ההסגרה היא רק צעד ראשון. מבחינת האב זה צעד חשוב בדרך למיצוי הדין עם אדם שפגע בצורה אכזרית ובלתי נתפסת בילדים שלו".

 

הלוי סיפר, "נדמה לי כי בכל פעם שהאב מביט בילד הקטן שלו שעדיין שוכב בבית החולים, הוא מקבל עדות חיה למה שקרה לילדים שלו. מיצוי הדין במלוא חומרתו הוא המעט שבית המשפט יכול לעשות במקרה הזה".

 

הוא מתרעם על התמיכה שעדיין זוכה לה חן בקרב חוגים מסוימים בציבור החרדי. "נראה לי מוזר ותמוה, בלשון המעטה, שיש גורמים מסוימים שמגבים את אליאור חן אפילו נותנים לו מעין לגיטימציה, שעה של פני הדברים, לכאורה האיש ביצע מעשים קשים".

 

לדברי הלוי, האב מגדל היום לבדו את שמונת ילדיו. "זה לא דבר פשוט, אבל יש תמיכה ואנשים טובים שהוא נעזר בהם. זה דורש ממנו תעצומות נפש וכוחות במיוחד כשאם הילדים נמצאת בכלא. הם מתראים איתה ומצפים לשובם הביתה".

 

על כך הגיב עורך דינו של אליאור חן, אריאל עטרי, שאמר ל-ynet: "לחן אין קשר לחשדות המיוחסים לו והבאתו למשפט סוף סוף תפריך את החשדות הללו. תמוהה התבטאותו של אבי הילדים, לנוכח העובדה שדומה שהוא אחראי באופן משמעותי לנזקים שנגרמו לילדיו. לא מובן מדוע הם מעלים טענות שבירור עם מרשיהם היה מלמד שהן כוזבות".

 

בפרשה הואשמו כבר עוד ארבעה חסידים של חן בעבר, שמשפטם מתנהל בימים אלו בבית המשפט המחוזי בירושלים, בהתעללות ובאלימות כלפי הילדים. כולם מרוצים מחזרתו של "הרב", כדי לנסות ולהוכיח שבו טמונה האשמה.

 

בין היתר, פרקליטיו של הנאשם אברהם דוד קוגמן, עורכי הדין אביגדור פלדמן ואבי לביא, אמרו ל-ynet כי "מרשנו היה כבובה על חוט בידיו של חן, אין ספק שהגעתו תשפוך אור על יכולתו המגנטית של חן לשלוט באנשים". עו"ד יאיר נהוראי אמר כי אין ספרק שהגעתו הצפויה של חן "תשפיע על המשפט". יהודה שושן, המייצג את אברהם מסקלצ'י ציין כי "אנו ממתינים בכליון עיניים לבואו של אליאור חן. ללא ספק חקירתו של חן וחומר הראיות שהצטבר ישפכו אור על הפרשה". 


פורסם לראשונה 26/10/2009 23:45

 

בהכנת הידיעה השתתפו יעל לוי, אפרת וייס ואביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משטרת ישראל
אליאור חן. במחלקת תיירים
באדיבות משטרת ישראל
צילום: AP
המשטרה בברזיל, לשם הובא כשנתפס
צילום: AP
מומלצים