שתף קטע נבחר

צילום: שאול גולן

המפכ"ל על המחבל: נחשף עולם אפל ומסוכן

ראש הממשלה ושר הביטחון בירכו את השב"כ והמשטרה על מעצרו של יעקב טייטל. "אסור לנו כחברה לאפשר ליחידים ולאלמנטים סהרוריים להכתיב את סדר יומנו הלאומי", מסר ברק

במשטרה חיכו זמן רב לספר לכולם על המאמצים הרבים שהושקעו בפרשת המחבל היהודי, יעקב טייטל. "פענוח שרשרת האירועים החמורים חשף עולם אפל ומסוכן במהלכו ניטלו חיי אדם ונפצעו אחרים", אמר הערב (יום א') מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן.

 

 

בתגובה לחשיפת פרשת "עד הלום" - כפי שהיא מכונה במשטרה - אמר המפכ"ל כי "מדובר בחקירה ביטחונית מורכבת ומסועפת שנוהלה בשיתוף פעולה של השב"כ ומשטרת ישראל, שכללה את מחוזות ירושלים, יהודה ושומרון ויחידות מקצועיות במטה הארצי".

 

לדבריו, מדובר לכאורה במעשים "על רקע אידיאולוגי קיצוני". הוא הוסיף, כי "החשיפה המקצועית וסיכול המשך הפעילות הפלילית של החשוד מקבלים חשיבות עליונה בכל הנוגע לשמירת ביטחון הפנים, הסדר הציבורי ועליונות שלטון החוק". המפכ"ל שיבח את חוקרי המשטרה והשב"כ.

 

השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר כי "מדובר בחקירה חשובה שהביאה לסיומה של פרשה מורכבת ביותר. הוכח פעם נוספת שלפעילות מאומצת ועיקשת ניתן להגיע לכל אדם פורע חוק".

 

"לא לאפשר לסהרוריים להכתיב סדר יום"

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר כי "אני מברך את השב"כ ואת כוחות הביטחון על פענוח הפשעים. מדובר בהישג חשוב במאבק על הדמוקרטיה שיביא לעשיית צדק. מבלי להיגרר להכללות, אסור לנו כחברה לאפשר ליחידים ולאלמנטים סהרוריים להכתיב את סדר יומנו הלאומי".


הפיצוץ בבית המשפחה באריאל (צילום: באדיבות משטרת ישראל)

 

מלשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נמסר כי הוא "עודכן על-ידי גורמי הביטחון לפני כמה שבועות בפרטי החקירה החמורה והמעצר". עוד נמסר בהודעה, כי "בנאום שנשא בכנסת ביום הזיכרון ליצחק רבין, אמר ראש הממשלה דברים שכוונו בדיוק למקרה זה ולאפשרות שיש מעטים אחרים כמותו".

 

נתניהו בירך את שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל וכל גורמי הביטחון ואכיפת החוק "על פעילותם הנחושה נגד כל גורם שבוחר בדרך האלימות ובלקיחת החוק לידיים", נמסר.

 

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, אמרה בתגובה למעצרו של טייטל,

כי "אין מקום בישראל לפשעי שנאה. אל לנו לפתור עצמנו באמירה שמדובר על אדם לא שפוי. תפקידה של המשטרה במדינת ישראל הוא לתפוס אנשים כאלה, תפקידה של מערכת המשפט הוא לשפוט אך ישנו תפקיד חשוב גם לחברה ולהנהגה". לדבריה, "המאבק שלנו אינו רק על גבולות, אינו רק פיזי וצבאי, אלא גם על החזון המשותף שלנו והערכים המשותפים - בחזון הזה אין מקום לפשעי שנאה".

 

יו"ר בל"ד, ח"כ ג'מאל זחלקה, אמר כי "המחבל שנחשף צמח בביצת הגזענות, הכיבוש והפאשיזם הישראלי. רק ייבוש ביצה זו ימנע צמיחה אנשים כמוהו, סלחנות כלפי מלל גזעני ופאשיסטי רק מעודד אנשים כמוהו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טייטל. נעצר
כלי הנשק שאסף המחבל היהודי
מומלצים