שתף קטע נבחר

איראן: אנטישמי קיצוני מונה לסגן שר התרבות

האיש שנחשב ל"מוח" מאחורי הכחשת השואה של אחמדינג'אד נהנה מעבר עשיר של התבטאויות אנטישמיות: הוא טען שהיהודים גורמים למחלות ושהיטלר היה יהודי שרצה לקדם את הקמת ישראל. מעתה הוא יהיה אחראי על התרבות באיראן

אחד היועצים הבכירים של נשיא איראן, הנחשב ל"מוח מאחורי הכחשת השואה" שלו, מונה היום (ב') לתפקיד בכיר בממשלה. בין כל מכחישי השואה והאנטישמים במשטר האייתוללות, מוחמד עלי רמין הצליח להתבלט כקיצוני מכולם. החל מהיום הוא ישמש בתור סגן שר התרבות של הרפובליקה האיסלאמית.

 

רמין, היסטוריון בהשכלתו, נתפס כמי שאחראי להצהרותיו של אחמדינג'אד לפיהן השואה היא מיתוס. לא במקרה הוא שימש כמזכיר של הוועידה הבינלאומית הידועה לשמצה שאליה הוזמנו מכחישי שואה מרחבי העולם. הוועידה שהתקיימה ב-2006 עוררה על איראן ביקורת קשה מצד מדינות המערב. 

 

סגן השר החדש אמר באותה השנה כי הצורר הנאצי אדולף היטלר היה יהודי וכי מדיניותו נועדה לקדם את הקמת מדינת ישראל. בראיון לשבועון איראני ציין רמין כי מעולם לא הכחיש את השואה או אישר את קיומה. "הסיסמה שלי היא תנו לנו לחקור את הטענה שהשואה התרחשה", הסביר.

 

בהזדמנות אחרת הוא צוטט באומרו שהיהודים הם אנשים מלוכלכים ושהם הגורם למחלות קטלניות. לדבריו, "לאורך ההיסטוריה היו הרבה האשמות נגד היהודים. הם היו המקור למחלות קטלניות כמו דֶבֶר וטיפוס, משום שהיהודים הם אנשים מאוד מלוכלכים".

 

בתפקידו הנוכחי כסגן שר התרבות האיראני לענייני תקשורת יוכל רמין

להשפיע על סדר היום התקשורתי במדינה. בין היתר תהיה לו הסמכות לסגור עיתונים המבקרים את הממשל וכן להעניק רישיונות לעיתונים חדשים.

  

ואכן, משרדו של רמין נראה היום עסוק במיוחד עם סגירתו של עיתון נוסף המזוהה עם מחנה האופוזיציה הרפורמיסטי. הפעם היה זה העיתון הכלכלי "סרמאיה", שמתח ביקורת על מדיניותו של הנשיא אחמדינג'אד וממשלתו. נכון להיום עצורים בבתי הסוהר במדינה 32 עיתונאים ובלוגרים. בחודשים האחרונים, מאז הבחירות השנויות במחלוקת לנשיאות, נסגרו אתרים רפורמיסטיים רבים וכן נעצרו עיתונאים רבים שמרביתם שוחררו בינתיים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים