שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: עופר עמרם

  החוקר של קרליק: "ראיתי את הרוע בהתגלמותו"

  במשך שעות ישב פקד אלידב הכט מול דמיאן קרליק וניסה להוציא ממנו הודאה על רצח ששת בני משפחת אושרנקו. לא עזרו בכי אמו וההטפות של אביו. רק בסוף שמעו החוקרים את מה שרצו לשמוע: שחטתי את כולם. אחד אחד. "הוא תיאר כל פרט, עד לרמה של מה היו המלים האחרונות של כל אחד מהקורבנות שלו", שיחזר החוקר המזועזע בשיחה עם ynet

  כשדמיאן קרליק הובא לחדר החקירות בימ"ר מרכז ברמלה, מבחינת המשטרה התיק כבר נחשב "תפור". בדיקות דנ"א הוכיחו מעל כל ספק כי הוא נכח בדירה שבה נמצאו שש הגופות של בני משפחת אושרנקו, והציוד שנתפס הצביע עליו כעל המבצע. למרות זאת, למשטרה היה חשוב לשמוע מפי הרוצח בעצמו מה קרה שם באמת. בשיחה עם ynet שיחזרו אמש (יום ב') החוקרים את הנעשה בחדר החקירות.

   

   

  ראש מפלג חקירות, סנ"צ עופר מועלם, הפקיד את חקירת קרליק על "צוות אלידב", שכלל את פקד אלידב הכט והחוקרים אורי הדס, אלון בר ולב יעקובוב "רצינו לדעת מה קרה שם בדיוק" הסביר פקד הכט.


  שוב בבית המשפחה: קרליק משחזר את רצח התינוק

   

  החקירה הראשונה התקיימה זמן קצר לאחר מעצרו של קרליק. במשך שעות ישב מולו הכט, מהבוקר ועד שעות הערב, וניסה להוציא ממנו הודאה. קרליק שסיפר בעדותו הראשונה כי הוא לא קשור לסיפור וחזר שוב ושוב על המלים "אמרתי לכם כבר את הגרסה שלי". הוא היה קשוח, ולכן החליטו החוקרים "לייבש" אותו במעצר במשך יומיים, מתוך תקווה שזה ישבור אותו "רצינו להראות לו שאנחנו לא צריכים אותו", הסבירו בימ"ר מרכז.

   

  ביום שלישי לפני שבוע הגיע הרגע הגדול לו חיכו החוקרים. יום קודם לכן, כבר נשברה אשתו נטליה בחקירה וסיפרה לפקד ענת קצב את כל מה שקרה. עם העדות הזאת ניסו חוקריו של קרליק להתקדם. "הלכתי איתו על טקטיקה הפוכה", הסביר הכט. "אמרתי לו שאת הרצח הזה יספרו תמיד, ירצו עליו טובי הקרימינולוגים באוניברסיטה וילמדו אותו טובי החוקרים. הוא בנאדם כזה אגו-צנטרי, וזה התחיל לפתוח אותו".

   

  "אני רוצה לדבר איתך בחוץ"

  בשלב מסוים ניסו החוקרים לפנות לרגש של קרליק, אך מהר מאוד הבינו כי יהיה קשה למצוא אותו. ראשונה הם הכניסו את אמו לחדר סמוך ונתנו לו לראות אותה בוכה. אחרי זה, "במקרה" הם העבירו את אביו ליד דלת החדר בו ישב קרליק, וזה לא התאפק, פנה לבנו ואמר "תראה מה קורה עם המשפחה. אמא חולה. תראה מה קורה לנו" . אבל כל זה זה לא עזר. קרליק המשיך לשתוק.


  שישה נרצחים, שלושה דורות נמחקו. משפחת אושרנקו

   

  בשעות הערב כבר החלו החוקרים להטיח בו את ממצאי הדנ"א שמצאו בדירה והסבירו לו כיצד הוא קשור אליהם. קרליק, שהרגיש קרוב לפקד הכט, ביקש ממנו לצאת החוצה. הכט סיפר על אותם רגעים. "'אני רוצה לדבר איתך בחוץ', הוא אמר לי. הוא פחד ממכשירי ההקלטה בחדר". ואז אמר קרליק את מה שהחוקרים כל-כך רצו לשמוע "I'm a fucking nasty murderer".

   

  הכט שיחזר את השיחה הגלויה הראשונה עם קרליק. "אחרי זה הוא הסתכל לי בעיניים ואמר 'שחטתי את כולם. אחד אחד' במשך 20 דקות הוא דיבר איתי רק על השנאה והתיעוב כלפי המשפחה. ראיתי מולי את הרוע בהתגלמותו. הוא לא פספס שום פרט מוכמן שהיה בזירת הרצח. הוא המשיך להשתחצן בפניי, איך רצח את הסבתא, האמא, הבן, הילדים. זה היה מחריד. הוא תיאר כל פרט ופרט. עד לרמה של מה היו המלים האחרונות של כל אחד מהקורבנות שלו".


  זירת הרצח. הכל נשרף, ממצאי הדנ"א שרדו

   

  "התקשרתי לאשתי, לשמוע קול שפוי"

  פקד הכט, שהרגיש באותו רגע סלידה, אך יחד עם זאת הקלה, שכנע את קרליק להיכנס לחדר החקירה על מנת להשלים את העדות שלו. כשנשאל קרליק על רצח הילדים, הוא השיב לחוקרים בשאלה: "למה אתם עושים עניין מרצח ילדים?". למרות זאת, בהלוויה, הודה קרליק, חש מעט צער על מות הילדים. משם, הדרך לשחזור כבר היתה קצרה.

   

  - איך הרגשת אחרי זה?

   

  "הייתי מזועזע. זה היה קשה.
  הדבר הראשון שעשיתי זה להתקשר לאשתי. רציתי לשמוע את הקול שלה. קול שפוי אחרי שעה וחצי של שיחה עם אדם שכזה, שהוא תמצית הרוע בעולם".

   

  - הוא הביע חרטה?

   

  "כשנכנס לחדר החקירות הוא ניסה לעדן את העדות שלו ואחרי זה בשחזור הוא ייפה עוד כמה דברים. רק במיטה של הילד הוא כרע ברך וכאילו ביקש סליחה. בשום שלב אחר לא ראינו ממנו משהו כן".

   

  - הצלחת להבין ממנו למה עשה את זה?

   

  "שנאה. נטו שנאה. הוא רצה להחזיר לדימטרי על כל ההשפלה שלו".

  פורסם לראשונה 02/11/2009 23:08

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החוקרים שפענחו את הרצח המזעזע
  צילום: אבי מועלם
  אושרנקו האב וקרליק במסעדה. עבדו יחד
  אביו של קרליק במעצר. "תראה מה קורה לנו"
  צילום: עופר עמרם
  קרליק בשחזור. ידע כל פרט ופרט
  צילום: אבי מועלם
  מומלצים