שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  החייל השיכור שאל "עוברים?", נסע באדום - והרג

  לידור זאב, בת 15, ישבה מאחור במכוניתו של נוי קלדרון מחיפה. היא עפה מהרכב אחרי שהחייל איבד שליטה. היום הרשיע אותו בית המשפט בהריגתה ובנהיגה בשכרות

  לפני קרוב לשנתיים, לפנות בוקר נסעו החייל נוי קלדרון וחברתו מאי ברחוב פיק"א בחיפה. במושב האחורי ישבה לידור זאב, בת 15. קלדרון נהג שיכור. באחד הצמתים הוא שאל את חברתו "עוברים או לא עוברים?", לחץ על הגז וחצה באדום. מיד אחר כך איבד שליטה, וזאב הועפה מהרכב. היא נהרגה במקום. היום (ג') הורשע קלדרון בהריגתה.

   

  את הכרעת הדין קיבל הבוקר שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, משה גלעד. בכתב האישום נטען כי קלדרון, 20, נהג ב-11 בינואר 2008 ברכבו בירידה מכיוון מרכז חורב וחצה צומת מרומזר באור ירוק. בצומת הרחובות פיק"א והראל אירעה התאונה. אחרי שחצה באדום, קלדרון סטה שמאלה, עלה על אי תנועה והתנגש בעמוד רמזור. הוא המשיך לעבר הנתיב הנגדי עד שנעצר בחומת אבן עפר ושיחים.

   

  כתוצאה מהפגיעה בעמוד הרמזור הושלכה זאב מהמכונית לעבר המדרכה וחומת האבנים. הפגיעה היתה קטלנית. החברה מאי נפצעה קל. מכתב האישום עלה כי קלדרון נהג ברכב כשהוא נתון תחת השפעת אלכוהול במהירות שאינה סבירה לתנאי הדרך, תוך מעבר מודע שהרמזור דולק באור אדום והתעלמות מתנאי דרך הכוללים ירידה.

   

  השופט גלעד ציין כי עדותה של החברה מאי הותירה בו רושם מהימן ביותר וכי עדותה מקעקעת את גרסת החייל. פרקליטיו טענו במהלך המשפט כי בעת נסיעתו בנתיב השמאלי רכב אחר מסוג יונדאי פגע ברכבו וכתוצאה מכך נגרמה התאונה.

   עוד נטען כי אומנם שתה אלכוהול באותו ערב, אך לא בכמות מעל המותר בחוק ולא ברמה שנטענה בכתב האישום. פרקליטיו התעקשו כי מהירות נסיעתו היתה סבירה, כ-60-70 קמ"ש, והוא מעולם לא חצה רמזור באדום.

   

  קלדרון הואשם גם בהחזקת סמים ובנהיגה תחת השפעת סמים, אך הכחיש כל שימוש בסם אי פעם. השופט גלעד קבע כי "בנסיבות המקרה לא נותר בלבי ספק כי הנאשם נהג תחת השפעת אלכוהול וכי שכרותו השפיעה על נהיגתו" - אך זיכה אותו בעניין הסמים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים