שתף קטע נבחר

אל גור בדרך להיות המיליארדר "הירוק" הראשון

"דיילי טלגרף" הבריטי מדווח שסגן נשיא ארצות הברית לשעבר עומד להרוויח מאות מיליוני דולרים מהשקעתו בחברה הפועלת לייעל תשתיות חשמל. מבקריו של אל גור טוענים שהוא משכנע ממשלות לממן יוזמות ירוקות, שבהן הוא עצמו השקיע

מאז פרישתו מהפוליטיקה פועל סגן נשיא ארצות הברית לשעבר אל גור לקדם מאבק בשינויי האקלים ומעבר לאנרגיה פחות מזיקה לסביבה. כעת מתברר שמאמציו הניבו לא מעט פירות כלכליים: העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" דיווח היום (ג') כי עסקת ענק אחת עשויה להפוך אותו למיליארדר "הירוק" הראשון.

 

לפני כשנה החליטה חברת השקעות בבעלותו של גור להלוות 75 מיליון דולרים לחברת "סילבר ספרינגס נטוורק", המייצרת תוכנה וחומרה המאפשרות התייעלות אנרגטית של תשתיות חשמל. לפי הדיווח, החלטת משרד האנרגיה האמריקני להעניק 3.4 מיליארד דולרים לתשתיות חשמל ידידותיות לסביבה צפויה להניב רווחים גדולים גם ל"סילבר ספרינגס" ולגור עצמו.

 

ב"טלגרף" מדווחים שהחברה שבה השקיע גור צפויה לקבל חוזים בשווי 560 מיליון דולרים. ההערכה היא ש"סילבר ספרינגס" וחברת ההשקעות "קליינר פרקינס" - שגור הוא בין בעליה - תרוויח מהחוזים כמה מיליארדי דולרים בשנים הקרובות.

 

גור הפך בשנים האחרונות לפעיל הבולט ביותר בעולם למען איכות הסביבה. בשל מאמציו הוא אף זכה בפרס האוסקר על סרט תיעודי שיצר וכן בפרס נובל לשלום. הפוליטיקאי הוותיק גם לא היסס להשקיע את הונו האישי ביוזמות ירוקות שנועדו לצמצם את הפגיעה בכדור הארץ.

 

מבקריו של סגן הנשיא לשעבר - בהם פוליטיקאים בימין ומדענים המטילים ספק בהתחממות הגלובלית - טוענים שהוא מנסה לעשות קופה נאה על

חשבון מאמצי הקהילה הבינלאומית להיאבק בשינויי האקלים. לטענתם, הוא משדל ממשלות שונות להשקיע ביוזמות שמהן הוא עשוי להרוויח מאות מיליוני דולרים.

 

חברת הקונגרס האמריקנית מרקה בלקבורן, רפובליקת ממדינת טנסי, האשימה את גור בהפעלת לחץ על זרועות הממשל לקדם מדיניות סביבתית שמיטיבה עם חשבון הבנק שלו. גור השיב כי הוא רק רוצה להפגין את תמיכתו ביוזמות הירוקות. "אתם חושבים שיש משהו פסול בפעלתנות כלכלית במדינה הזו? אני גאה בזה מאוד", אמר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירוק עולה. גור
צילום: רויטרס
מומלצים