שתף קטע נבחר

בערבה: 19 תלמידים בטיול שנתי "הבריזו" ונעלמו

רק יחידת החילוץ המשטרתית באזור אילת איתרה את 19 הנערים הסוררים מבי"ס באשדוד. "כבר בהתחלה הם עשו בעיות וזרקו אבנים על המדריכים", אמר תלמיד שלא ברח

יצאו לטיול השנתי - ופרקו כל עול: יחידת החילוץ המשטרתית אילת-אילות איתרה לפנות ערב (יום ד') בנחל גישרון הסמוך לאילת 19 תלמידי כיתה י"ב מתיכון מקיף י' באשדוד, שנעלמו אחר הצהריים למדריכים ולמורים שלהם.

 

יחידת החילוץ הוזעקה על-ידי חדר המצב של משרד החינוך. חוסר האונים של המבוגרים האחראים בטיול בלט במיוחד, כאשר אנשי החילוץ שפגשו בקבוצת האם ביקשו להבין מהצוות כמה תלמידים נעלמו - ונתקלו בתשובות סותרות.

 

רק אחרי עיכוב, התברר המספר המדויק של התלמידים הנעלמים. יחידת החילוץ התחלקה לשתי קבוצות. אחד התלמידים נמצא בודד, ללא מים, מחוץ למסלול הטיול. 18 הנוספים נמצאו באזור אחר, שגם הוא לא נכלל במסלול.

 

אחד התלמידים שנשאר עם המורים, סיפר ל-ynet ש"מתחילת הטיול הם עשו בעיות. כבר כשביקשו מהם לקחת כובע ומימייה הם סירבו, לא הקשיבו למדריכים, רצו קדימה, זרקו אבנים על המדריכים ובשלב מסוים הם פשוט נעלמו".

 

שרגא גרין, מפקד יחידת החילוץ, סיפר כי ההודעה הראשונית לחדר המצב של משרד החינוך נמסרה על-ידי קבוצת מטיילים אחרת, שראתה כמה תלמידים מסתובבים ללא השגחה. "בהתחלה הייתה אי-ודאות לגבי מספר הנעלמים", אמר גרין.

 

בסך הכל, יצאו לדרך 80 תלמידים ומלווים מבוגרים. ממשטרת אילת נמסר כי התלמידים נעלמו בשל בעיות משמעת. יצויין כי מדובר באזור מדברי, שבתקופה זו כבר קר מאוד בלילה - אך חם בצהריים, ולכן קיימת גם סכנת התייבשות וגם סכנת היפותרמיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בסוף הם חזרו לאכסניה (ארכיון)
צילום: גילי אליהו
מומלצים