שתף קטע נבחר

הצעה: תלמידים ילמדו שעה בשבוע מה לאכול

על-פי הצעת חוק של ח"כ מטלון, שתעלה לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה, יעברו התלמידים בדיקות בבתי הספר וילמדו מתזונאית כיצד לאכול נכון

האם בקרוב יערכו בבתי הספר בדיקות לאיתור ואבחון ילדים ובני-נוער בעלי נטייה להשמנה? ועדת השרים לענייני חקיקה תדון היום (א') בהצעת החוק של ח"כ משה מטלון (ישראל ביתנו) למיגור תופעת ההשמנה בקרב בני נוער.

 

מטרת הצעת החוק היא למגר את מגיפת ההשמנה והמחלות הנלוות, וכן להגביר את המודעות בקרב בני נוער בישראל לנושא והענקת הרגלי תזונה נבונה, באמצעות תוכנית שתיושם בבתי הספר.

 פרט לבדיקות, כך על-פי ההצעה, תעביר תזונאית שיעור  לתלמידים במסגרת מערכת השעות, וחובת הלימוד של שיעורי התזונה תהיה בהיקף שלא יפחת משיעור אחד במהלך שבוע הלימודים.

 

בדברי ההסבר להצעת החוק, נכתב כי השמנה בגיל ההתבגרות איננה בעיה אסתטית בלבד, אלא גם אחד מגורמי הסיכון העיקריים למחלות כרוניות קשות ולתמותה מוקדמת. עוד נכתב, שמעבר לפגיעה הפיזיולוגית ישנו חשש גם מפגיעה נפשית בקרב ילדים שמנים, שלעתים קרובות סובלים מדימוי עצמי נמוך ונאלצים להתמודד עם בעיות חברתיות ומבדידות.

 

בסקר שנערך בין השנים 2007-2008 נמצא כי למעלה מ-30 אחוזים מכלל המבוגרים בישראל סובלים מעודף משקל, ולדברי ח"כ מטלון השמנה בגיל ההתבגרות היא גורם המנבא תחלואה בשלבים מתקדמים יותר. לדבריו, כ-40 אחוזים מהילדים הסובלים מהשמנת יתר יהפכו בעתיד למתבגרים שמנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ח"כ מטלון. "לא רק בעיה אסטטית"
צילום: שאול גולן
מומלצים