שתף קטע נבחר

רוב מוחץ באיטליה רוצה את הצלבים בכיתות

רק 14 אחוז מאזרחי איטליה תומכים בהחלטת בית המשפט האירופי, שקבע כי מקומם של הצלבים אינו בכיתות - מכיוון שהם עלולים לגרום אי נוחות לילדים שאינם נוצרים

84 אחוז מהאיטלקים מתנגדים לפסיקת בית המשפט האירופי לזכויות אדם, לפיה יש להסיר את הצלבים התלויים בכיתות בתי הספר במדינה. כך עולה מסקר שפורסם היום (א') בעיתון "קוריירה דלה סרה". רק 14 אחוז מהנשאלים השיבו כי הם מעוניינים בהסרת הצלבים, ושני אחוזים נוספים אמרו כי אין להם דעה בעניין.    

 

בית המשפט האירופי פסק בשבוע שעבר כי צלבים שתלויים בכיתות עלולים לגרום אי נוחות לילדים שאינם נוצרים - ולכן יש להסירם. באיטליה, שבה תלויים צלבים במוסדות ציבור רבים, התקבלה ההחלטה בזעם. נתון מעניין הוא, ש-68 אחוז מאלו שאמרו כי מעולם לא ביקרו במיסה בכנסייה, עדיין רצו להשאיר את הצלבים בכיתות.

 

הרשויות באיטליה הודיעו כי יערערו על ההחלטה לבית המשפט אשר בשטרסבורג. מנהיגים איטלקים, ובראשם ראש הממשלה סילביו ברלוסקוני, הבהירו כי הצלבים יישארו בבתי הספר משום שהם "חלק מהתרבות הנוצרית של איטליה".

 

שרת החינוך האיטלקית, מריה סטלה גלמיני, דחתה את התביעה ואמרה כי עשרות אלפי הצלבים בבתי הספר האיטלקיים, "אינם מעידים על היצמדות לקתוליות, אלא על סמל של התרבות האיטלקית. אם נמחק סמלים - נמחק חלקים מעצמנו". גם בוותיקן הביעו זעם על ההחלטה, אך טרם החליטו כיצד לפעול.

 

באופן אירוני, מי שעומדת מאחורי התביעה להסרת הצלבים, היא אזרחית איטלקיה. סולה לאוטסי פנתה לבית המשפט בטענה שילדיה לומדים בבית ספר ציבורי שבו תלויים צלבים בכל הכיתות והחדרים. לדבריה, הצלבים נוגדים את השקפת עולמה ומנוגדים לרצונה להעניק חינוך חילוני לילדיה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צלבים - לא בבית ספרנו (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים