שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הוכרזו פרסי התיאטרון לילדים ל-2009
  המנצח הגדול היה תיאטרון מדיטק, עם עשרה פרסים מרכזיים בקטגוריות השונות, שבעה מהם להצגה "הקץ של העץ". יענקלה יעקובסון זכה בפרס על מפעל חיים

  טקס פרסי הבמה לילדים ולנוער, שנמשך אמש (ג') אל תוך הלילה, הוכיח שוב כי למרות התקציבים הקטנים, קשיי הקיום וההתמודדות מול ועדות הרפרטואר של "סל תרבות ארצי", קניינים, רכזים ועוד - הלהט של העושים במלאכה ממשיך לבעור. 

   

  הזוכה הגדול של הערב היה תיאטרון המדיטק, עם 10 פרסים מרכזיים בקטגוריות השונות, שבעה מהם גרפה ההצגה "הקץ של העץ", מאת ובבימויו של יענקלה יעקבסון. השנה הוענק ליעקבסון במעמד הטקס גם פרס מפעל חיים על תרומתו האדירה ורבת השנים לעשייה התיאטרונית לילדים ולנוער.


  יעקובסון, מפעל חיים (צילום: מרב יודילוביץ')

   

  עם קבלת הפרס אמר יעקבסון: "אנחנו משופעים בבעיות בטחוניות, כלכליות, אקולוגיות וגם צרות לא חסר, אבל יש גם ילדים שאנחנו מאוד אוהבים לומר שמגיע להם הכי טוב ושהם העתיד שלנו. יש הרבה מאוד מה לעשות בתחום תיאטרון הילדים, שזקוק לדעתי לחשיבה מחודשת ומעמיקה ולטלטלה אמיתית וגדולה. מי מכם שרוצה לעזור בתחום הזה - מוזמן. אנחנו זקוקים לאפליה מתקנת".

   

  שרת התרבות, לימור לבנת, שנכחה באירוע עם בן זוגה, מנהל תיאטרון ארנה פורת לילדים ולנוער, מיקי ירושלמי, אמרה במעמד הטקס: "בעידן שבו חשופים ילדינו לגירויים שטחיים ופאסיביים, בתקופה שבה יצירות וגיבורי תרבות אמיתיים ונצחיים מפנים את מקומם לנסיכי רייטינג זמניים, הופך הייעוד של תיאטרון איכותי לילדים ולנוער לצו השעה.

   

  אני מאמינה בכל מאודי כי לחשיפה של אנשים צעירים לתרבות ולתיאטרון יש חשיבות מכרעת בהתפתחותם האישית ובהפיכתם לאנשים טובים יותר. תיאטרון איכותי לילדים מעיד על יחס של כבוד לילד, והצגת ילדים טובה היא כזו שגם מבוגרים מסוגלים ליהנות ממנה. הטקס הזה מבקש לעודד שחקנים, במאים ומחזאים להמשיך ולהשקיע כשרון בדור הצעיר. העבודה האמנותית שלכם חשובה ואנו רואים בה שליחות. יישר כוח לכם".

   

  גדית כהן, יוצרת הצגת היחיד "מוצרט הקטן", שגרפה גם את פרס השחקנית הראשית, פרס העיצוב שהוענק ליוליה קריביצקי ופרס ההצגה הבינתחומית של השנה, אמרה: "מי היה יודע שמאכילת שוקולד מוצארט קטן תיוולד יצירת אמנות.

   

  אני רוצה להודות לוולפגנג אמדיאוס מוצרט ולקהל הילדים שמצביעים ברגליים, ומאפשרים לי להעביר אותם מסע באמנות שבה הכל אפשרי. לתיאטרון הילדים והנוער אני מאחלת שימשיך וישתבח, וליוצרים שישאו את עיניהם גם לאירופה, כי יש לנו פנינים תיאטרוניים רבים. לעצמי אני מאחלת להמשיך ולהעיז וליצור כי בזה טמון הקסם".

   

  בין יתר הפרסים שהוכרזו: "מחויבות אמיתית" של תיאטרון הקיבוץ וכן "מכתב לאמא" של תיאטרון מופע זכו בפרס הצגת השנה לנוער. בהצגת השנה לילדים זכתה "אמיל והבלשים" של המדיטק. בפרס השחקן הראשי זכה לביא זיטנר על תפקידו ב"מחיר החיים" של תיאטרון הנפש.

   

  את פרס שחקן המשנה חלקו אודי רוטשילד וניר רון על תפקידיהם ב"הקץ של העץ". בפרס שחקנית המשנה זכתה סיוון ברונשטיין על תפקידה ב"פטר והזאב" של תיאטרון אורנה פורת ובית הספר לאומנוית של סמינר הקיבוצים.

   

  בפרס במאי השנה זכו רפי ניב על "אמיל והבלשים" של המדיטק ויענקלה יעקובסון על "הקץ של העץ". כאמור,

  יעקובסון זכה גם בפרס מחזאי השנה על אותה הצגה וכן בפרס מפעל חיים.

   

  בפרס הכוריאוגרף של השנה זכתה נועה לב על "פטר והזאב". בפרס מלחין ומעבד השנה זכה נדב ויקינסקי על "פטר והזאב". בפרס על עיצוב התלבושות זכתה דליה פן על "הקץ של העץ".

   

  בפרס מעצב הבמה זכתה לילי בן נחשון על "הקץ של העץ" וכן סבטלנה ברגר על "אמיל והבלשים" של המדטיק. בפרס מעצב הבובות ואביזרי הבמה זכתה גילי כוכבי על "קרשנדו ואני" של המדיטק, יחד עם יוליה קריביצקי על "מוצארט הקטן". בפרס מעצב התאורה של השנה זכה אורי מורג על "צו הלב" של תיאטרון ארצי לנוער בשיתוף תיאטרון אורתו-דה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים