שתף קטע נבחר

הפגנה בברזיל נגד הנשיא: "שמעון היטלר"

בשעה שנשיא המדינה, שמעון פרס, הופיע בפני תעשיינים בסאו פאולו, הפגינו עשרות מול הבניין ובידיהם תמונותיו של פרס עם שפם של הצורר הנאצי, ודגלי ישראל עם צלבי קרס: "באנו למחות נגד האירוח של נשיא המדינה הכובשת ורוצחת הילדים"

לצד הידיעות החיוביות על קבלת הפנים החמה לנשיא המדינה, שמעון פרס, מדווח הערב (יום ה') ynet לראשונה כי עשרות אזרחים הפגינו בסאו פאולו מחוץ לאירוע בהשתתפות הנשיא כשבידיהם תמונותיו של פרס בדמות היטלר. על דגל ישראל צויר צלב קרס ובשלטים נוספים הוצגו גופות ילדים מרוטשות.

 

המפגינים הפרו-פלסטינים נשאו דגלים של הרשות הפלסטינית, דגלי לבנון ושלטים בגנות ישראל. בשלטים נראה בין היתר הנשיא פרס לצד דגל ישראל ועליו צלב קרס. לנשיא פרס ציירו המפגינים שפם קטן, כמו זה של הצורר הנאצי, ולצדו הכיתוב "שמעון היטלר". פרס עצמו נמצא בתוך הבניין וההפגנה מתקיימת מחוצה לו. המפגינים קראו קריאות נאצה בגנות פרס ובגנות ישראל.  


הנשיא פרס בדמותו של הצורר הנאצי (צילום: AFP)

 

בעקבות ההפגנה, שיגרו כוחות הביטחון של ברזיל כוחות גדולים לאבטח את פרס עם יציאתו מהבניין. גורמים בפמליית הנשיא אמרו כי האבטחה על פרס תתוגבר בכל האירועים שבהם הוא אמור להשתתף בהמשך היום.

 

פרס הופיע באותה השעה מול תעשיינים. אחד המפגינים אמר ל-ynet: "באנו למחות נגד האירוח של ממשלת ברזיל את נשיא המדינה הכובשת ורוצחת הילדים. נגיע לכל אירוע שבו יהיה נציג ישראלי ונספר לכולם שישראל היא מדינה שהורגת ילדים חפים מפשע בלי רחמים, זו רק ההתחלה".

 

פרס שב למלונו בסאו פאולו, ואחר כך להמשיך לאירוע הבא בו נאם בפני 2,000 מחברי הקהילה היהודית בברזיל. מפמליית הנשיא נמסר כי שירות הביטחון הכללי דרש שכל הבאים לאירוע יעברו בדיקה ביטחונית, דבר שלא נעשה קודם לכן.

 

אתמול דווח כי האבטחה סביב פרס תתוגבר בעת ביקורו בארגנטינה בשל החשש מהפגנות. כעת נראה שהחששות מפני הפגנות נגד ישראל הולכים ומתממשים מוקדם מהצפוי. 


שלטי המחאה נגד ישראל (צילום: AFP)

 

מוקדם יותר הביע הנשיא פרס תקווה כי במהלך ביקורו בברזיל תיחתם עסקה גדולה בתחום האנרגיה בין חברת "פטרוברס" הברזילאית לבין חברת "אורמת". גורמים בפמליית הנשיא הביעו תקווה כי ביקורו של פרס בדרום אמריקה יניב לחברות הישראליות עסקאות בהיקף של כמיליארד דולר. 

 

פרס ניצל את ביקורו בברזיל גם כדי להיפגש עם כוכב הכדורגל, חלוץ קבוצת קורינתיאנס, רונאלדו. "זו לא הפעם הראשונה שאנו נפגשים", אמר פרס, "כדורגל זו מלחמה, אבל ללא שפיכות דמים. המנצח של היום הוא המפסיד של מחר, ולהפך. זו הגדולה שבכדורגל". רונאלדו אמר כי "זה יהיה תענוג לבוא לבקר שוב בישראל, ולהעביר בעיקר לילדים את המסר החיובי. ברוך הבא לברזיל, אנחנו נתארגן כדי לבקר בישראל בקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה נגד פרס
צילום: אמנון מרנדה
שלטים בגנות הנשיא
צילום: אמנון מרנדה
אחד המפגינים בסאו פאולו
צילום: אמנון מרנדה
מומלצים