שתף קטע נבחר

שוטרים מצרים ירו למוות באפריקני בגבול ישראל

אש נפתחה לעבר האיש, שביקש לחצות את הגבול לישראל מסיני. באותה תקרית נפצעו 3 אזרחים מאריתראה ואתיופיה

החלום להגיע לישראל עלתה למהגר מאפריקה בחייו: שוטרים מצרים ירו היום (שבת) למוות בגבר אפריקני שניסה להסתנן באופן בלתי חוקי לישראל.

 

גורמים מצרים אמרו, כי השוטרים ירו קודם כל יריות אזהרה באוויר כשהאיש ניסה לחצות את הגבול, אך כשהמשיך בדרכו הוא נורה למוות. שני אזרחים מאתיופיה ואחד מאריתראה נפצעו בתקרית הזו ונעצרו. במצרים עדיין לא הצליחו לזהות מאיזו מדינה הגיע ההרוג.

 

אלפי מהגרים מאפריקה מנסים בכל שנה להסתנן לישראל דרך גבול מצרים, כדי לקבל מקלט או לחפש עבודה. לחלקם עוזרים בדואים, החוצים פעמים רבות את הגבול בין ישראל לסיני.

 

אנשי ביטחון מצרים הרגו בשנים האחרונות עשרות מסתננים בגבול עם ישראל. עובדה זו הובילה לביקורת חריפה מצב ארגוני זכויות אדם רבים על קהיר. דובר משרד החוץ בקהיר, חוסאם זאקי, אמר

 שהשימוש בכוח חיוני לצורך שמירה על הביטחון, מפני שהגבול נודע בפעילות פלילית וביטחונית. ארגון אמנסטי טוען כי מתחילת 2008 נהרגו לפחות 40 מסתננים בגבול. בחצי השנה האחרונה נהרגו 16 מסתננים בגבול.

 

בחודש ספטמבר נורה למוות מהגר מאריתריאה, שניסה להסתנן לישראל דרך הגבול המשותף בין המדינות. גורמי ביטחון במצרים ציינו כי מהגר נוסף בן ארצו נפצע באורח קשה, וארבעה מהגרים אתיופים נעצרו. באותו חודש נהרגו שני מהגרים מאריתריאה מאש שוטרים מצריים בשעה שניסו לחצות את הגבול לישראל, סמוך לרפיח. בתקרית שלישית באותו חודש נורו למוות ארבעה מהגרים על-ידי המצרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי מסלטי
גבול מצרים. ארכיון
צילום: רועי מסלטי
מומלצים