שתף קטע נבחר

"מכתבי האהבה" של אבי אבוטבול עלו לו במאסר

אבי אבוטבול שיגר מכתב בכלא לעבריין שי שירזי ובו ביקש שיפגע בחייו של בן-דודו פרנסואה וש"ייקח לו את הנשמה". הוא נידון ל-14 חודשי מאסר, שירוצו בנוסף לעונש על מעורבתו ברצח רענן לוי

מכתבי האיומים ששלח אבי אבוטבול בכלא - ישאירו אותו עוד כמה חודשיים מאחורי הסורגים: אבוטבול, שהורשע לפני כחודשיים בקשירת קשר לרצח הנער רענן לוי במהלך בילוי במועדון בשפיים בדצמבר 2004 ונידון לשש שנות מאסר - נידון היום (א') לעוד 14 חודשי מאסר בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה.

 

אבי אבוטבול הורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע עוון, ניסיון לשידול ולאיומים, ניסיון לשידול להיזק בחומר נפיץ ובניסיון לשידול לחבלה בכוונה מחמירה, זאת בשל מכתב איומים ששלח לבן-דודו פרנסואה אבוטבול. על-פי הסדר הטיעון הוא ירצה שלוש שנות מאסר. אך רוב העונש, 22 חודשים, יהיה חופף לעונש המאסר הקודם.

 

השופט זכריה כספי כתב בהכרעת הדין, כי בחן את הצעת הצדדים והחליט לקבל את הסדר הטיעון, למרות שלדבריו מדובר בעונש מתון וקל. "אפשר והיה ראוי, על בסיס מה שהודה בו הנאשם, להציע ענישה חמורה מזה, אולם מפני שהוברר לי כי קשיים ראיתיים עמדו גם הם בעיקרו של דבר, בבסיס ההצעה הזו, ומתוך כך שהנאשם עצמו נטל אחריות מלאה על מעשיו, גם בנסיבות של קושי ראייתי להוכיח את מעשיו, נחה דעתי מן ההצעה".

 

השופט הוסיף כי לאחר ששמע את כל הנסיבות מפי עורך דינו של אבוטבול, ג'קי סיגרון, הרי שמדובר בענישה מתונה, אולם כזו הנמצאת במתחם הסבירות של הענישה הראויה והמאוזנת, "בין המעשים החריפים יחסית אותם ביצע בין כלל הנסיבות האישיות העומדות לזכותו".

 

לפי כתב האישום, אבוטבול הסתכסך עם בן דודו, פרנסואה אבוטבול, במהלך שהותם במעצר על רקע המשפט שהתנהל נגדם בגין הרצח . הנאשם שיגר מכתב בכלא לעבריין שי שירזי ובו ביקש שיפגע בחייו של פרנסואה וש"ייקח לו את הנשמה".

הפרקליטות טענה בכתב האישום, כי

אבי אבוטבול סיפר במכתביו לשי שירזי שפרנסואה וצ'רלי אבוטבול זוממים לפגוע באביו, ריקו שירזי. הוא הוסיף במכתב כי משפחת שירזי צריכה לאיים בשמו על פרנסואה וצ'רלי ולאחר מכן להניח מטען חבלה ברכבם כדי להעביר להם מסר.

 

במכתב אחד שנחשף, כתב אבי אבוטבול לשירזי: "שי, אתה אוהב אותי. שים להם איזה מטען, לא משנה למי מביניהם, אפילו לאדם או לאביב באחת המכוניות. ככה שידעו שאני לא צוחק איתם. ואם אין לך אפשרות, תראה אם יש מישהו לתת לו שקלים שיעיף אחד מהם". במכתב נוסף שכתב אבי אבוטבול לשירזי נכתב: "תעשה לי טובה, ת... אותם בשבוע הקרוב בשבילי. לא משנה את מי, רק שיקבלו מכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבי אבוטבול. כתב "שים להם איזה מטען"
צילום: ירון ברנר
מומלצים