שתף קטע נבחר

עסקה: הטביעה את בנה בגיגית והורשעה בהריגה

רגינה קרוצ'קוב הודתה במסגרת עסקת הטיעון בהריגת בנה, מיכאל, לפני מעט יותר משנה. היא צפויה לעונש של 12 שנות מאסר. אביו של מיכאל התנגד לעסקה, אך בפרקליטות התחשבו במצב האם בעת המעשה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר (יום ג') את רגינה קרוצ'קוב בהריגת בנה מיכאל באמצעות הטבעתו בגיגית מלאה מים. ההרשעה ניתנה במסגרת עסקת טיעון, שבה הודתה קרוצ'קוב במעשה - והיא צפויה להישלח ל-12 שנות מאסר. עם זאת, בית המשפט טרם אישר את העונש - וזה ייגזר במועד מאוחר יותר.

 

המקרה הטראגי אירע בספטמבר 2008. קרוצ'קוב נעצרה לאחר שטלפנה למוקד 100 ולחשה למוקדנית "הרגתי את הבן שלי". לפי כתב האישום, היא מילאה גיגית במים, חיכתה שאחיה יעזוב את הדירה ואז אחזה בראשו של בנה והטביעה אותו עד שחדל להתנגד לה.

 

 אביו של הילד, סרגיי, התנגד להסדר הטיעון, אולם בפרקליטות - שם שקלו נושאים שונים ובחנו את חוות הדעת בנוגע למצבה הנפשי הקשה של האם - החליטו להסתפק בהרשעתה בעבירת הריגה. התובע, עו"ד דניאל בן טולילה מפרקליטות מחוז תל-אביב, אמר כי אי

 אפשר להתעלם מהמצב הנפשי הקשה בו היתה שרויה קרוצ'קוב בזמן ביצוע המעשה והדבר היה חייב להילקח בחשבון.

 

ויטאלי, אחיה של קרוצ'קוב, שהגיע לבית המשפט, אמר: "זה לא פשוט, אבל זו הקלה. היינו באי ודאות ועכשיו אנחנו יודעים מה קורה. עברה עליה תקופה קשה מאוד". כאשר נשאל בנוגע להתנגדותו של האב להסדר הטיעון, הוא אמר "אני מבין אותו, אבל הוא היה מגיע בסך הכול פעם בשבועיים וגם כלכלית הוא לא עזר. אני מבין את הכעס שלו, אבל לדעתי הוא מוגזם". אביה של הנאשמת, יורי, סיפר כי הוא מתגעגע לנכד שלו - אך עם זאת הביע סיפוק מהסדר הטיעון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגינה קרוצ'קוב. הודתה בעסקה
צילום: ירון ברנר
הבן מיכאל. בן 4 במותו
צילום רפרודוקציה: אבי כהן
מומלצים