שתף קטע נבחר

דיווח ברשת בערבית: שחרור שליט - בשישי הבא

רשת "אל חורה" האמריקנית בשפה הערבית דיווחה כי ייתכן שהעסקה תצא לפועל עד ערב חג הקורבן. אתמול דיווח ל-ynet אסיר חמאס המצוי ברזי המו"מ: יש התקדמות רבה

עוד דיווח על עסקה קרובה לשחרור החייל החטוף: רשת החדשות האמריקנית בשפה הערבית, "אל חורה", דיווחה הבוקר (יום ד') כי העסקה בה ישוחרר גלעד שליט נמצאת בשלב של "הסיכומים האחרונים".

 

על פי הדיווח, המתבסס על "מקורות מהימנים", שליט צפוי להשתחרר "ערב חג הקורבן" שיחול ביום שישי הבא וזאת תמורת שחרורם של "מאות אסירים". עוד דיווחה הרשת, המשדרת למזרח התיכון, כי שליט צפוי להשתחרר למצרים וממנה הוא יגיע לישראל. פרטי העסקה צפויים להתפרסם בימים הקרובים.

 

עוד דווח כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להודיע במקביל על שחרור אסירים פלסטינים כמחווה לנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, בין היתר בעקבות הלחץ האמריקני שהופעל עליו. שחרור אותם אסירים ייעשה ללא קשר לעסקה.

 

גם אסיר בכיר מחמאס אישר כי יש התקדמות גדולה במשא-ומתן.

 בשיחה עם ynet אמר האסיר, הנחשב למצוי במגעים ומעודכן לגביהם באופן רציף, כי ההתקדמות נוגעת גם לשלבים הבאים בעסקה וגם למשא ומתן סביב השמות שייכללו בה

 

מאז פרסום סרטון הווידיאו, בו נראה שליט לראשונה מאז נלקח בשבי, לא נרשמה התקדמות משמעותית במגעים לשחרור החייל החטוף, וגם הדיווחים בנושא בכלי התקשורת התמעטו. בתחילת החודש דיווח העיתון "אל-מנאר", היוצא לאור במזרח ירושלים, כי השלב השני בעסקת שליט מוכן לביצוע. הדיווח, שהסתמך על מקורות המקורבים למתווך הגרמני, ציין כי טרם נקבע מועד סופי ומוסכם להשלמת העסקה.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,242 ימים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט. 1,242 ימים בשבי חמאס
צילום: רויטרס
מומלצים