שתף קטע נבחר

הילדה שנחטפה מבי"ס זיהתה את תמונת התוקף

בעקבות חשיפת הפרשה החמורה ב-ynet, חוקרת ילדים גבתה עדות מהילדה, שהגיעה למשטרה עם אביה. מנהלת בית הספר: "פסיכולוגית מלווה את התלמידים". התוקף, חולה נפש מוכר, כנראה לא יעמוד לדין

כשהיא צמודה לאביה ומחזיקה חזק בידו, הגיעה בצהריים (יום ד') הילדה שנחטפה מבית הספר והותקפה מינית על-ידי חולה נפש, לתחנת המשטרה בעירהּ שבמרכז הארץ. את תמונתו של החשוד היא זיהתה מיד.

 

הבוקר נחשף לראשונה ב-ynet אודות המקרה המזעזע. הילדה, בת 8, הגיעה לפני כחודש וחצי לבית הספר בשעות הבוקר המוקדמות, ונפלה קורבן לצעיר בן 24. הוא יצא מבית חולים לחולי נפש, נכנס לבית הספר ופיתה את הילדה לבוא עמו לביתו. שם ביצע בה על פי החשד מעשים מגונים, בזמן שצפו בטלוויזיה.

 

לאחר כמה שעות החזיר אותה הצעיר ליד בית הספר, ולפני כשבוע עלתה המשטרה על עקבותיו במוסד הפסיכיאטרי, שם אושפז בכפייה. לאחרונה הוא נעצר שוב, אחרי שהצליח להימלט מדיון בוועדה רפואית בעניינו - למרות שכבר נודע על מעשיו. החשד המיוחס לו: חטיפה לשם עבירת מין ומעשה מגונה בקטינה עד גיל 14.

 

בתחנת המשטרה הציגו בפניה החוקרים מספר תמונות על מנת להיות בטוחים כי מדובר באותו אדם, שכבר הודה במעשה. לאחר מכן, חוקרת ילדים של משרד הרווחה גבתה את עדותה של הילדה לגבי השתלשלות האירועים.

 

בית הספר שלח מכתב לכל ההורים

בבית הספר היסודי שממנו נחטפה הילדה נערך תחקיר מקיף. "בעקבות המקרה הקשה והמצער רתמנו את כל הכוחות בבית הספר ובשירותי הרווחה", אמרה ל-ynet המנהלת, "על מנת ללוות את התלמידה ומשפחתה, להקל על סבלם, לסייע להם בהתמודדות בכל ההיבטים ולתת מענה גם לחששות שהתעוררו אצל הורים ותלמידים אחרים".

 

המנהלת גם סיפרה כי בית הספר פנה להורים במכתב ויידע אותם על המקרה. "פסיכולוגית

ויועצת מלוות את התלמידים בשיחות יזומות, אישיות וכיתתיות, והנושא הועלה גם בשיעורי החברה עם התלמידים", הוסיפה. "גם הזמנו את ההורים לפנות אלינו בכל שאלה או בקשה לסיוע מקצועי. מכיוון שאין דבר שחשוב לנו מביטחונם של הילדים, נמשיך לעשות הכל כדי שמקרים כאלו לא יישנו".

 

החשוד עצמו אמור בימים הקרובים להגיע שוב לבית המשפט לאחר הבדיקה הפסיכיאטרית הראשונית שנשלח אליה אתמול. מאחר שמדובר בחולה נפש מוכר, לפי ההערכה הוא לא יעמוד כלל לדין.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילדה ואביה נכנסים למשטרה
צילום: דנה קופל
מומלצים