שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בקרוב: בעלי מוסכים לא יורשו לסחור במשומשות

  תיקון שבוצע באחרונה בתקנות התעבורה קובע כי החל ב-1 בינואר 2010, לא יורשו בעלי מוסכים לעסוק בסחר ברכב משומש. יו"ר איגוד המוסכים: "כך אפשר יהיה להוציא מהשוק חאפרים ונוכלים העוסקים כיום בתחום"

  בעל המוסך מציע למכור לכם מכונית משומשת? בדקו היטב אם יש לו רישיון לעסוק בסחר ברכב משומש. חוזר שמפיץ בימים אלה מנהל אגף הרישוי, גאנם חמאדה, קובע כי החל ב-1 בינואר 2010 ייאסר על בעלי מוסכים לעסוק בסחר ברכב משומש. זאת, אלא אם בעל המוסך מחזיק ברישיון סחר, שבו ייכתב במפורש כי מטרת הרישיון היא "קניית רכב ומכירתו דרך עיסוק".

   

  כיום, אין כל מגבלה על בעלי מוסכים לסחור ברכב משומש - למעשה, בעלי מוסכים רבים נוהגים לסחור במכוניות, ובעיקר באלה של לקוחותיהם. בחוזר שהפיץ, מציין מנהל אגף הרישוי כי בעלי המוסכים ימשיכו להיות זכאים להחזיק בשלט "במבחן", וזאת לצורך ביצוע בדיקות תקינות לכלי רכב. אולם, בהיעדר ציון מפורש של "קניית רכב ומכירתו דרך עיסוק" ברישיון הסחר שברשותם - הם לא יורשו לסחור ברכב.


  אגף הרישוי: מסחר ברכב משומש רק עם רישיון מיוחד (צילום: איי פי) 

   

  בעקבות התיקון, יקבלו בעלי המוסכים בעת חידוש רישיונות הסחר היתרים להחזיק שלט "במבחן" בלבד, אבל ללא רישיון לסחור בכלי רכב. בעלי מוסכים שירצו לקבל רישיונות כאלה, יצטרכו להגיש בקשה מיוחדת לאגף הרישוי. רק אם ימצא האגף כי הם עומדים בקריטריונים הנדרשים, יוכלו לקבל רישיון שכזה.

   

  רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים, אינו רואה בעיה בהגבלה החדשה שהוטלה על המוסכים לסחור ברכב. "אנחנו תומכים בהסדרת הסחר ברכב משומש, כדי שאפשר יהיה להוציא מהשוק חאפרים ונוכלים העוסקים כיום בתחום. רישוי המקצוע יכניס סדר לענף. אני מניח שבעלי מוסכים שירצו לעסוק בתחום, יוכלו לקבל רישיון לכך ללא שום בעיה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  האם בעל המוסך שלכם רשאי לסחור ברכב משומש?
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים