שתף קטע נבחר

לקראת המשאל על הצריח: מסגד חולל בז'נבה

אזרחי שוויץ יחליטו בתחילת השבוע אם לאסור על המוסלמים לבנות צריחים במסגדי המדינה. לקראת ההצבעה המתח בשיאו, ואתמול הושלך כלי צבע לעבר מסגד

המתח לקראת המשאל השנוי במחלוקת גואה - ואיתו גם השנאה. משטרת ז'נבה הודיעה אמש (יום ה') כי מסגד בעיר חולל, שלושה ימים לפני שאזרחי שוויץ ילכו להצביע על השאלה אם לאסור את בנייתם של המינרטים - הצריחים - במסגרת המסגדים.

 

דובר המשטרה המקומית אמר כי אלמונים השליכו כלי קיבול ובתוכו צבע ורוד לעבר הכניסה למסגד אתמול בשעות הבוקר. לדבריו, מדובר במעשה שלישי מסוג זה נגד המסגד בשבועות האחרונים, והמשטרה טרם שמה את ידיה על האחראים לסדרת התקיפות.

 

מוקדם יותר החודש, כלי רכב מצויד ברמקול נסע באזור, ואדם שישב בו חיקה באמצעותו מואזין הקורא להתפלל. כמה ימים אחר כך, אבנים הושלכו לעבר המסגד, והסבו נזק לפסיפס במקום. יש לציין כי כמו שלושת המינרטים האחרים במסגדים בשוויץ, במבנה בז'נבה לא נעשה שימוש כדי לקרוא לתפילות.

 

את הקמפיין להטלת האיסור על בניית מינרטים מובילים גורמי ימין, וארגונים למען זכויות אדם הגדירו אותו גזעני. ההצבעה ביום א' תהיה המשאל הראשון שנערך במדינה אירופית על האסלאם ומנהגיו. המצדדים באיסור טוענים כי הצריח אינו רק מבנה ארכיטקטוני, אלא סמל לעוצמה פוליטית, וצעד שמטרתו לקדם את החלת ההלכה האסלאמית - השריעה.

 

המתנגדים לאיסור טוענים בין השאר כי הוא עלול להפוך את שוויץ מטרה לטרור. גורמים יהודים ונוצרים במדינה התנערו מהקמפיין האגרסיבי שמתנהל במטרה לקדם את האיסור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צריח מסגד. "יפריע" בנוף של האלפים?
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים