שתף קטע נבחר

מחאה בימי חול? כ-40 חרדים הפגינו מול "אינטל"

למרות החלטת העדה החרדית להעביר את המחאה מול המפעל בהר חוצבים לימי חול, הגיעו כ-40 חרדים בליל שישי, כנראה בהתארגנות ספונטנית, וזעקו "שאבעס" במחאה על עבודתו בשבת. לא נרשמו הפרות סדר

עוברים לימי חול? לא כולם שמעו על זה. למרות החלטת העדה החרדית להעביר את המחאה מול מפעל "אינטל" בירושלים לימי חול, הגיעו הלילה (שבת) כ-40 חרדים סמוך למפעל בהר חוצבים, להפגין נגד העבודה במקום בשבתות.

 

המפגינים קראו קריאות "שאבעס", אולם לא נרשמו הפרות סדר. כוח משטרה הוזעק למקום. מדובר ככל הנראה בהפגנה ספונטנית של תושבי השכונות החרדיות הסמוכות, ולא במהלך מאורגן.

 

השבוע, לראשונה זה שלושה שבועות, לא קראה העדה החרדית לאנשיה לצאת אל הר חוצבים ולהפגין, כפי שעשתה על-גבי פשקוולים בשבועות האחרונים. במקום הפגנה גדולה בשבת, מתכננת העדה החרדית לערוך עצרת מחאה באחד מימות החול של השבוע הבא.

אופי העצרת עדיין נתון בדיונים פנימיים בעדה. גם בפרשת פתיחת חניון קרתא החליטה העדה, לאחר כמה שבתות של מחאה, להעתיק את המחאה לימי חול.

 

ההפגנות מול המפעל החלו לפני שבועיים. במהלך ההפגנה בשבוע שעבר, שבה השתתפו מאות חרדים, תקפו כמה מהם בדרכם למפעל רכב שנסע בכביש גולדה. כוחות משטרה סייעו לנהג להיחלץ מהמקום. איש לא נפגע באירוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאה מול מפעל אינטל (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים