שתף קטע נבחר

השגרירה הבאה במוסקבה: אין ניסיון, אבל אלמד

שר החוץ החליט למנות לשגרירה במוסקבה את דורית גולדנר, מנהלת תחנת הרדיו של קול ישראל לעולים. בראיון ל-ynet היא אמרה: "נכון שאין לי ניסיון דיפלומטי, אבל אני מתמצאת בפוליטיקה בארץ וגם ברוסיה. אני גם מוכנה ללמוד"

מהרדיו - לשגרירות במעצמה: דורית גולדנר (60), המנהלת והעורכת הראשית של תחנת רדיו רק"ע - רשת של קול ישראל שמשדרת לעולים במגוון שפות - תמונה אם לא יהיו הפתעות לשגרירת ישראל במוסקבה. "אני לא מזדהה עם שום מפלגה, אני מזדהה אך ורק עם מדינת ישראל", אמרה היום (ב') בראיון ל-ynet.

 

שר החוץ, אביגדור ליברמן, בחר למנות את גולדנר לתפקיד כחלק ממכסת המינויים הפוליטיים המותרים לו ואף על פי שבדרך כלל לתפקיד זה ממונה איש משרד החוץ. מינוי זה כבר אושר על ידי נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, וכעת הממשלה צריכה לאשר את המינוי.

 

גולדנר, שנולדה בליטא ועלתה לארץ ב-1967 החלה לעבוד כמגישה במחלקה הרוסית של קול ישראל ועם השנים התקדמה עד לתפקיד מנהלת רדיו רקע. "נכון שאין לי ניסיון דיפלומטי, אבל אני מתמצאת בפוליטיקה בארץ וגם ברוסיה" אמרה גולדנר, "אני גם מוכנה ללמוד את כל מה שאצטרך. אני יכולה להעיד על עצמי שיש לי יחסי אנוש מצוינים ואני יודעת להעביר מסרים לתקשורת ואת היתר אני אוכל ללמוד. אני מרגישה גאווה גדולה לייצג את ישראל".

 

על הדרך שלה למינוי, אומרת גולדנר כי אין לה שום קשר אישי עם השר ליברמן: "אני מכירה את כל השרים במדינת ישראל, אבל ממש לא קשר אישי. אני לא שייכת לשום מפלגה ולא השתייכתי".

 

גולדנר מעידה שהיא מביאה איתה כישורים רבים לתפקיד: "אני שולטת בשפה ומכירה את המנטאליות וזה יתרון גדול. אני מכירה את כל כלי התקשורת ברוסיה. אני אייצג את היחסים בין רוסיה לישראל ולא יותר מזה. עלינו להעביר מסרים חד משמעיים, יש אינטרסים הדדיים גם לרוסיה בישראל וגם לישראל ברוסיה. יש בארץ מיליון תושבים דוברי רוסית ויש ברוסיה המון יהודים, זו קהילה מאוד חשובה לישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדנר. א-פוליטית?
צילום: אידה גלפנד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. מינוי כחלק מהמכסה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים