שתף קטע נבחר

ראשי הרשויות ביו"ש: אין כניסה לפקחים של ביבי

מועצת יש"ע וראשי המועצות בשטחים קיימו ישיבת חירום לאור החלטת הממשלה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, והחליטו שלא יאפשרו לפקחים של המנהל האזרחי להיכנס

צווי ההקפאה חולקו, הפקחים ירדו לשטח - וראשי המתנחלים משיבים מאבק: ראשי הרשויות ביהודה ושומרון וראשי מועצת יש"ע קיימו היום (ב') כינוס חירום, והחליטו כי "אין כניסה לפקחי ההקפאה של ביבי לתחומי היישובים". מחר אמור ראש הממשלה - בכפוף למצבו הבריאותי - לפגוש בלשכתו כמה מראשי ההתיישבות, כפי שכבר סוכם.

 

עוד לפני ההצהרה הזו, החלו פקחי המנהל האזרחי, המלווים על ידי שוטרים וחיילי צה"ל, לסייר בהתנחלויות בגדה המערבית ולאכוף את הצווים שאושרו על ידי הקבינט. הפקחים חילקו מספר צווים נקודתיים בדבר הפסקת עבודה במוקדים שונים. מטרת הפקחים היא לבדוק בשטח כל ניסיון להפר את הקפאת הבנייה.

 

במסמך סיכום הישיבה שהפיצו ראשי המתנחלים נכתב כי "החלטת הממשלה היא החלטה לא לגיטמית, לא מוסרית ואנטי ציונית ובלתי אנושית ואנו נמשיך בבניית הארץ עם הממשלה או בלעדיה. ההחלטה פוגעת בזכויות הבסיסיות של למעלה מ-300 אלף ישראלים המתגוררים ביהודה ושומרון ומקדמת את הקמתה של מדינה פלסטינית בלבה של ארץ ישראל אשר מאיימת על עתידה הקיומי של מדינת ישראל".

 

בישיבה הוחלט ש"ראשי הרשויות יעמדו בראש המאבק בכלל המישורים: הפרלמנטרי, הפוליטי, והציבורי ובפעילות בשטח". בנוסף ל"איסור הכניסה לפקחים", ראשי הרשויות הסירו אחריות מהפיקוח על הבנייה ביישובים כפי שהיה בסמכותם עד כה, "לאור הפקעת סמכותם בנתינת היתרים חדשים".

 

ראשי הרשויות הורו למהנדסי המועצות שלא לשתף פעולה עם קציני המינהל האזרחי לגבי צו ההקפאה ובכלל זה להימנע מלהפגש מחר עם ראש ענף תשתית של המינהל האזרחי. כן צוין ש"הוקם מטה מאבק פעיל אשר ינחה ויעדכן את כל ראשי הרשויות בזמן אמת".

 

ראש המועצה כתב לשרים: כמו בהתנתקות

עוד לפני כן, הבוקר שיגר ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין, מכתב לכל שרי הממשלה, שבו הוא מתייחס במידה של ציניות למה שנראה כמו להיטות יתר של הרשויות בנושא, ומשווה את המהלך הנוכחי להתנתקות. "בטרם יבש הדיו על החלטת הקבינט ובטרם החליטה הממשלה בנושא", כותב גולדשטיין,

 "הזדרזו הפקחים לאתר 'התחלות בנייה אסורות' ביישובים. ידענו תמיד שממשלת ישראל בראשותכם יעילה ואפקטיבית בכל נושא ובמיוחד בנושאי פיקוח על הבנייה בכל הארץ, ועל כן הזדרזו הפקחים להמשיך במלוא המרץ ולפקח גם בקרב יישובי יהודה ושמרון".

 

"כידוע לכם", הוא מוסיף, "שואבים עובדי המדינה את כוחם למילוי משימתם מ'רוח הפיקוד'. ואתם זה רוח הפיקוד. שתיקתכם מתפרשת כהסכמה וכאישור לעצור את הבנייה ולדקדק עם הבונים 'כחוט השערה'. אל תתנצלו בעוד מספר חודשים או שנים על כך שישבתם במליאת הממשלה ולא הבנתם שמדובר בהרס ההתיישבות. המראות דומים, המדים דומים ואפילו הממשלה דומה".

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים