שתף קטע נבחר

מתנחלים סילקו פקחי בנייה מקריית ארבע

השטח בוער בעקבות הקפאת הבנייה בהתנחלויות. עשרות תושבים בקריית ארבע אילצו את פקחי המנהל האזרחי, שבאו להפסיק עבודות, לעזוב את המקום. ראש המועצה: "העבודה תימשך ביתר מרץ". ראש מועצת גוש עציון יצא לבלום פקחים. ברק: "החלטות של ממשלה צריך לקיים וזה ייאכף בצורה מלאה"

ההחלטה על הקפאת הבנייה בהתנחלויות כבר מבעירה את השטח: עשרות תושבים בקריית ארבע הצליחו לסלק בצהריים (יום ג') פקחי בנייה של המנהל האזרחי. יושב ראש המועצה, מלאכי לוינגר, אמר כי "הגיעה לכאן חבורה של 15 איש. הם עמדו במקום קרוב לשעה, ומשהבינו שלא נאפשר את עבודתם - יצאו ועזבו בבושת פנים. אצלנו העבודה נמשכת ביתר מרץ".

 

הפקחים ניסו להפסיק את העבודות ולהחרים כלי עבודה באתר "סביוני ממרא". תושבי האזור טוענים כי העבודות מאושרות והחלו לפני מספר חודשים. איתמר בן גביר סיכם: "זה ניצחון גדול שלנו. בהתחלה התכוונו להכניס טרקטור, התחלנו לצרוח עליהם 'גזענים, תורידו את המדים שאתם לובשים'. באיזשהו שלב הם עשו הערכת מצב, שמעתי את המח"ט אומר שקריית ארבע זה לא תקוע ושאי אפשר להגיע עם כוח כזה".צילום: עדי ששתיאל וגיסן TV/ מוקד 4040
 

בן-גביר הוסיף ואמר: "תראו כמה בנייה בלתי חוקית של ערבים יש. צו אחד לא הוציאו, צה"ל זה צבא הגנה לישראל, לא נגד ישראל. מבחינתנו מדובר באירוע מכונן ואנחנו מקווים שהעברנו מסר, שכך צריך לנהוג עם הפקחים הגזעניים עם הגזרות של בנימין נתניהו. אם הם כל-כך חכמים, נראה אותם מיישמים את זה באום אל-פחם או בכפר לידנו". 

 

ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין, עשה את דרכו באותה השעה להתנחלות הר-גילה שבמועצה, כדי לנסות ולמנוע את כניסת פקחי הבנייה ליישוב. גולדשטיין אמר ל-ynet: "שמעתי שהפקחים אמורים להגיע לכאן ואני בהחלט אנסה לעכב את כניסתם. המסר שאני רוצה להעביר לשרים ולממשלה הוא שבעינינו, החלטתם על הקפאת הבנייה לא פחות חמורה מההחלטה על פינוי גוש קטיף, זה צעד בלתי הפיך שעלול לחבל קשות בהתיישבות היהודית במקום.

 

"אני רוצה להזכיר להם את הבטחותיהם לפני הבחירות - כדאי שיפתחו את העיניים. גם לפקחים אני רוצה להגיד כי הג'וב הזה מיועד למלשינים של 'שלום עכשיו' ולא לבעלי תפקיד רשמיים במדינת ישראל. הם מוזמנים לשבת, לראות את היישוב ולדבר - ולא לבוא לשטח כמו קבוצה של מלשינים".

  

"עושים מאמץ לשבש את ההקפאה"

יושב ראש מועצת יש"ע, דני דיין, אמר בשיחה עם ynet כי "נחצו כאן כל הקווים האדומים, אנחנו מנהלים מאבק חריף ביותר נגד ההחלטה. ההתנגדות היא בהחלט מתוכננת. קיבלנו החלטה כי לא רק שלא נשתף פעולה - אנחנו עושים מאמץ לשבש את ההקפאה. אחת הדרכים לכך היא לשבש את כניסת הפקחים ליישובים, כמובן בלי אלימות. המצב הזה בו מגייסים מילואים כדי להילחם בזוגות צעירים שבונים בתים הוא ירידה לשפל המדרגה".

 

במועצת יש"ע יצאו בקריאה לכל התושבים לדווח על כל תנועה של פקחים באזורם על מנת למנוע את כניסתם לתחומי היישובים. "מועצת יש"ע מחזקת את ידי התושבים וראשי הרשויות אשר מונעים את כניסתם הפקחים ליישוביהם. אנו קוראים לכל התושבים לדווח על כל תנועה של צוות פיקוח לכיוון היישובים ולמנוע ללא אלימות את כניסתם של הפקחים לתוך תחומי היישוב, לאכוף את צו ההקפאה הבלתי מוסרי והאנטי ציוני".

 

מ"ועד מתיישבי השומרון" נמסר: "תושבי השומרון ימנעו בכל דרך אפשרית את מימוש הצווים הגזענים הללו. אלה ימים שחורים של נתניהו וראשי הליכוד, שנותנים ידם לגזירות אכזריות ושרירותיות שכמותן אף ממשלת שמאל בעבר לא העזה לגזור".

 

פקחי המנהל האזרחי נתקלו אתמול במספר מוקדים שבהם נרשמו הפרות של צווי הקפאת הבנייה. בחמישה מקרים הוחלט להחרים ציוד המשמש לבנייה בשל אי כיבוד צווים, בהם באריאל, ומשאיות נגררו.  

 

שר הביטחון, אהוד ברק, ביקר הבוקר באוגדת איו"ש, שוחח עם גדוד חיילי מילואים הנמצא בגזרה למטרות ביטחון שוטף, ואחר כך קיים דיון לצורך יישום מדיניות הממשלה לגבי הקפאת התחלות בנייה באזור יהודה ושומרון: "באתי כדי לראות את הפעילות הנעשית לביצוע החלטת הממשלה בדבר השהיית הבנייה החדשה באיו"ש למשך 10 חודשים. צה"ל, ובעיקר המערכות של המנהל, של המשטרה ושל מג"ב, נערכים לוודא שההחלטה הזאת תתקיים", הבהיר ברק.  


ברק מפקח מקרוב על הנעשה בשטח (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) 

 

הוא הדגיש כי "החלטות של ממשלה צריך לקיים וזה ייאכף בצורה מלאה, זה ייאכף בצורה שתבטיח כמה שיותר דו שיח עם המתיישבים. ההנהגה של יהודה ושומרון היא הנהגה אחראית, פטריוטית וציונית שעמדה בהרבה מבחנים. אני מאמין ומקווה שגם במבחן הזה נעמוד, כאשר אנו מבצעים את החלטות הממשלה".

 

בדיון עם שר הביטחון השתתפו ראש האגף המדיני ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, סגן הרמטכ"ל, האלוף בני גנץ, מפקד פיקוד מרכז, האלוף אבי מזרחי, מפקד מחוז ש"י של המשטרה, ניצב חגי דותן, מתאם הפעולות בשטחים, האלוף איתן דנגוט, ראש המנהל האזרחי באיו"ש, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי ונציגי מערכת הביטחון ומפקדים נוספים מהגזרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפקחים הגיעו להתנחלות רבבה
צילום: ועד מתיישבי השומרון
ונהדפו על-ידי מתנחלים
צילום: ועד מתיישבי השומרון
פקחי בנייה בתקוע, אתמול
צילום: גיל יוחנן
מומלצים