שתף קטע נבחר

החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת

לוחמי גדוד נחשון ביקשו לאכול ארוחת שבת - אך גילו כי חתול משוטט אכל מסיר החמין שהוכן עבורם. אחד מהם ביקש להכין ארוחה חדשה - ונשלח ל-20 ימי מחבוש כי בישל בשבת

הכל בגלל חתול קטן: לוחם מגדוד נחשון נשלח ל-20 ימי מחבוש, לאחר שהופתע לגלות שחתול משוטט "טעם" מארוחת השבת שלו ושל חבריו. הוא החליט לבשל ארוחה אחרת, אולם נענש בחומרה משום שעבר על חוקי צה"ל האוסרים על בישול בשבת.

 

הלוחם, המשרת בחטיבת כפיר, למד על בשרו כי פקודות צה"ל אינן קשורות רק לפעולות מבצעיות - אלא גם לחילול שבת: בסוף השבוע האחרון, אותו בילה בבסיסו, נכנסו החייל וחבריו לחדר האוכל הבסיסי, שם עמד סיר חמין שבושל על פי הנהלים לפני כניסת השבת.

 

החיילים, שביקשו לאכול ארוחת צהריים, הופתעו לגלות במקום חתול שאכל מתוך סיר החמין. הלוחם החליט כי לא יוכל לאכול מאותו הסיר, והציע לבשל ארוחה קלה עבור חבריו. למרבה הצער, במהלך ההכנות הגיע למקום אחד מעובדי המטבח, שהבחין בחייל מבשל והורה לו להפסיק מייד.

 

פרטי התקרית הועברו למפקד הגדוד, שהחליט להעמיד את הלוחם לדין וגזר עליו 20 ימי מחבוש בגין הפרת את פקודות הצבא. "יש פקודות ברורות לגבי שמירת השבת, וגם במקרה שלא ניתן לאכול מהאוכל ישנן דרכים אחרות לספק אוכל חלופי ללא צורך בחילול שבת", אמרו גורמים בצה"ל.

 

עם זאת, בקרב הלוחמים בגדוד שררה מורת רוח בעקבות העונש הקשה

שהוטל על חברם. "הוא בסך הכל לא רצה לפגוע ברגשות של אף אחד, אלא רק להכין ארוחה. אפשר היה להסתפק בעונש סמלי יותר במקרה הזה", אמרו.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מדובר בחייל שנשפט למחבוש בשל התנהגות בלתי הולמת בכך שבישל בשבת, ועבר על חוקי הצבא. החייל מוכר כבעל בעיות משמעת בעבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים