שתף קטע נבחר

עמוס גלעד: ההקפאה - אתגר אכיפה חסר תקדים

על רקע העימותים, אמר השר ברק למתאם הפעולות בשטחים הנכנס, איתן דנגוט: ההקפאה מציבה אתגרים לא קלים. לדברי המתאם היוצא, "המנהל כונן מערכות יחסים שהביאו לשקט"

"אנו עומדים בפני אתגר אכיפה חסר תקדים ביהודה ושומרון", כך אמר אחר הצהריים (יום א') מתאם פעולות הממשלה בשטחים היוצא, אלוף (מיל') עמוס גלעד, בטקס בבסיס צריפין, שבו קיבל לידיו אלוף איתן דנגוט, את תפקיד מתאם הפעולות בשטחים. גלעד שימש עד לאחרונה מ"מ המתאם.

 

על רקע מאבק המתנחלים בצווי ההקפאה, עליהם החליט הקבינט, אמר גלעד כי "המנהל האזרחי ביהודה ושומרון כונן מערכות יחסים שהביאו לשקט ומרחב פעולה צבאי ומדיני לכל תרחיש אפשרי, מהידרדרות ועד סטאטוס-קוו. עמדנו בפני אתגרים מדיניים ואנו עומדים בפני אתגר אכיפה חסר תקדים".

 

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר בטקס: "אתה מתחיל את הפעולה בתקופה ייחודית ומביא את המטען הדרוש להתמודדות עם המבחן". לדבריו, "החלטת הדרג המדיני מציבה את המנהל האזרחי ומערכת הפיקוח בפני אתגרים לא קלים, ביטחוניים ואזרחיים כאחד".

 

אחרי כמה ימים של מחאה וחסימות, פקחי המנהל האזרחי ואנשי הביטחון שמלווים אותם מצאו הבוקר דרכים מתוחכמות להיכנס להתנחלות קדומים שבשומרון.

 התושבים התלוננו כי ננקטה אלימות כלפי ראש המועצה וסגנו, ושכוחות הביטחון הזיזו בכוח בנות מהכביש. המשטרה עיכבה לחקירה ארבעה. שניים שוחררו במקום ושניים נלקחו למעצר.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לנושא ההקפאה בפגישה עם חברי כנסת מהליכוד. הוא אמר כי "המפלגה מובילה את המדינה בתנאים לא קלים. אפשר להגיד, שהולכים לפרק את ההתיישבות ושצריך לפרק את הליכוד. אבל צריך להבין שהכוונה היא בדיוק להיפך, ולכן אחדות הליכוד כל כך חשובה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
עמוס גלעד. "הבאנו לשקט"
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
איתן דנגוט. תפקיד עם מטען
צילום: דובר צה"ל
מומלצים