שתף קטע נבחר

פקחי הקפאה גורשו ממעלה לבונה, בליווי מטר בוץ

גם היום מנעו בהתנחלויות מפקחי המנהל האזרחי למסור צווים. הם גורשו ממעלה לבונה ומרבבה, אך בחסות הגשם, הצליחו לסיים את משימתם בשילה, בשבות רחל, בתקוע ובבת עין. מזכירת מעלה לבונה: 'זה רק מתחיל בהקפאה. זו תחילת הסוף'

כמעט כמדי יום מתחילת השבוע שעבר, פרצו גם הבוקר (יום ב') עימותים בין מתנחלים לפקחים של המִנהל האזרחי המחלקים צווי הקפאת בנייה. הפעם זירות העימותים היו ההתנחלות מעלה לבונה שבצפון חבל בנימין, וההתנחלות רבבה בשומרון.

 

עימותים ברבבה (צילום: ועד מתיישבי שומרון)

 

במעלה לבונה, יצאו לעבר הפקחים עשרות מתושבי המקום, שביניהם בלטו בנות אולפנה, ומנעו מהם להיכנס ולחלק את צווי ההקפאה. הבנות טיפסו על רכב של הפקחים והתיישבו עליו, כשבמקביל הוצבה לפני השיירה מיכל אשפה ועליו עמוד תאורה, במטרה לחסום את מעבר השיירה.

לבסוף עזבו הפקחים את ההתנחלות.


מיכל זבל ובנות אולפנה חוסמים את פקחי ההקפאה, הבוקר במעלה לבונה (צילום: אפרת וייס)

 

"מה שקורה פה זו פרובוקציה לשמה, ואיתה לא נשתף פעולה", אמרה ל-ynet יעל השאש, מזכירת היישוב. לא ניתן שמה שקרה בגוש קטיף יקרה. הפעם לא נוותר. מתחילים בהקפאה, ימשיכו בהפסקת בנייה - לדעתי זה תחילתו של הסוף". לדברי השאש, מדינת ישראל מעמידה תושבים שלה במצב ששום מדינה בעולם אינה מעזה. "החוק צריך להיות שווה בפני שני הצדדים. אנחנו מגנים על הבית שלנו, זה הבית שלנו ולא תל אביב.

אין שום סיבה שבעולם שיתייחסו אלינו כגנבים ומפרי חוק".

 

ישי קרוב מוועד מתיישבי בנימין היה במקום האירוע הבוקר. "כוחות הפקחים הגיעו במטרה להתנכל למתיישבים ולא מצד החוק", אמר ל-ynet. "אם הם היו רוצים לשמור על החוק, הם היו הולכים לנגב ולגליל להרוס אלפי מבנים בלתי חוקיים של בדואים. ברגע שראינו את הכוחות מתקרבים,

יצאו תושבי היישוב לחסום את הכוחות".

 

גם תושבי ההתנחלות רבבה שבשומרון מנעו היום מפקחי המנהל האזרחי להיכנס ליישוב ולחלק את צווי הקפאת הבנייה. במהלך הבוקר הגיעו פקחים גם להתנחלויות שילה ושבות רחל שבבנימין ובת עין ותקוע שבגוש עציון. במקומות אלה לא נרשמו אירועים חריגים, אולי בזכות מזג האוויר החורפי.


העימותים ברבבה (צילום: ועד מתיישבי שומרון)

 

נתניהו: המתנחלים - אחינו

אתמול נרשמו עימותים בהתנחלויות שערי תקווה וקדומים שבשומרון. בשערי תקווה, תושבי ההתנחלות מנעו את כניסתם של הפקחים שהגיעו לחלק צווים. בקדומים, הגדילו התושבים לעשות וזרקו ביצים על הפקחים - שניסו להיכנס מהשער האחורי של היישוב. התושבים התלוננו כי ננקטה אלימות כלפי ראש המועצה וסגנו, ושכוחות הביטחון הזיזו בכוח בנות מהכביש. המשטרה עיכבה לחקירה ארבעה. שניים שוחררו במקום ושניים נלקחו למעצר.

 

בימים האחרונים מנסה ראש הממשלה בנימין נתניהו למתן ככל האפשר את גישתו כלפי המתנחלים, גם או הוא אינו מראה סימנים להתקפלולת בעניין ההקפאה.

בישיבת סיעת הליכוד אתמול, אמר נתניהו לחברי סיעתו כי "לא נפרק את ההתיישבות. להיפך". קודם לכן, בישיבת שרי הליכוד, אמר כי המתנחלים הם "אחים שלנו - הם חלק מאיתנו ואנחנו חלק מהם".

 

בתוך כך, בימים האחרונים פועלים אנשי ימין להקים קרן שתעודד צעירים יהודים לבנות בתים ביהודה ושומרון, על רקע הקפאת הבנייה. הכספים, שיגויסו מתרומות, מיועדים לתת ערבויות על רקע החשש שהבתים הנבנים ייהרסו, ולומר לצעירים: "צאו לבנות, אם השלטון יהרוס את הבתים, אנו מבטיחים לכם לסייע בהקמת בית חדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העימותים ברבבה
צילום: ועד מתיישבי השומרון
העימותים במעלה לבונה
צילום: אפרת וייס
מומלצים