שתף קטע נבחר

מאבטח הרמטכ"ל נאשם: ניסה לאנוס, היכה וחנק

כתב אישום חמור הוגש הבוקר נגד מאבטח הרמטכ"ל, סרן ארז אפרתי. הוא נאשם בניסיון אינוס בנסיבות מחמירות ובניסיון למעשה סדום, בתקיפה הגורמת לחבלה של ממש. "המתלוננת צעקה והתחננה כי יעזוב אותה, אף הוא המשיך לגרור אותה"

א' צעקה והתחננה על נפשה - אבל זה לא עזר לה. סרן ארז אפרתי גרר אותה, חסם את פיה, היכה אותה באגרופים, ניסה לאנוס אותה ולבצע בה מעשה סדום, תוך איומים שיהרוג אותה. גם לאחר שהגיע למקום אזרח במטרה לסייע, הלם בה באגרוף בפניה.

 

זו התמונה הקשה המצטיירת מכתב האישום החמור שהוגש הבוקר (יום א') נגד סרן ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל ששמו ותמונתו הותרו לפרסום בשבוע שעבר. אפרתי נאשם בבית משפט המחוזי בעיר בעבירות של ניסיון אינוס בנסיבות מחמירות ובניסיון למעשה סדום, בתקיפה הגורמת לחבלה של ממש, תקיפה בכוונה לבצע פשע ואיומים. בית המשפט שלח אותו לבדיקה פסיכיאטרית והאריך את מעצרו בעשרה ימים. 


אפרתי מסתיר את פניו בבית המשפט (צילום: אבי כהן)

 

שבועיים אחרי ניסיון האונס האכזרי בנמל תל-אביב, מתארת הפרקליטות את התרחשויות ליל 28 בנובמבר. בשעה 4:45 לפנות בוקר, עקב אפרתי אחרי הצעירה שהלכה מרחוב דיזנגוף לחניון רדינג הסמוך לנמל תל-אביב. עם כניסתה לחניון הבחינה באפרתי, שאותו לא הכירה, עוקב אחריה. היא החישה את צעדיה עד שהגיעה לרכבה וכאשר נכנסה לרכב סגרה את הדלת.

 

"אם תצעקי, אהרוג אותך"

לפני שהספיקה להניע את המכונית, הגיע אפרתי, פתח את הדלת וגרר אותה לעבר גדות הירקון. "המתלוננת צעקה והתחננה כי יעזוב אותה, אף הוא המשיך לגרור אותה כשהוא אוחז בכתפיה בחוזקה, חוסם בידו את פיה ומאיים עליה כי אם תצעק יהרוג אותה", נטען בכתב האישום.

 

אפרתי גרר את הצעירה לשיחים הנמצאים על גדות הירקון. הוא השכיב אותה בכוח בין השיחים וגם היכה, חנק אותה ואיים שוב כי יהרוג אותה, הפך אותה כשפניה לעבר האדמה הבוצית, ואז ניסה לבצע בה מעשה סדום, למרות התנגדותה. הצעירה זעקה לעזרה ובתגובה היכה אותה בחוזקה בראשה עד שהכרתה התערפלה. בשלב זה, ניסה לבצע בה מעשה סדום ולאנוס אותה, ומשלא הצליח - בא על סיפוקו. בידי הפרקליטות התאמה בין ממצאי DNA שנמצאו בזירה לבין ארז אפרתי.

 

עוברי אורח ששמעו את הזעקות הגיעו למקום. לאחד מהם, שהבחין כי הוא סותם את פיה של הצעירה, אמר אפרתי שמדובר בחברתו. הצעירה זעקה כי היא אינה מכירה את אפרתי, וזה היכה אותה במכת אגרוף בפניה.

 

בהמשך כתב האישום מתואר הניסיון של אפרתי להימלט. הוא דחף למים את האיש שניסה לסייע לצעירה, אך זה לא ויתר, חזר לשפת הנחל ותפס שוב באפרתי על מנת להפריד בינו לבין הצעירה. לאחר מכן קפץ אפרתי למי הירקון ושחה לגדה השנייה של הנחל, שם הסתתר בין השיחים מתחת לגשר עץ להולכי רגל, עד שנתפס בידי שוטרים שהגיעו למקום.

 

כתוצאה ממעשיו של אפרתי, כך נטען בכתב האישום, נגרמו לצעירה חבלות של ממש ובכללן דימומים תת עוריים ופצעי שפשוף בפנים, פצעי שריטה בצווארה, וכן חבלות שונות בכפות ידיה, מותנה וירכה. גם לאיש שסייע לה נגרמו חבלות.

 

בבית המשפט: נשיקה באוויר מהארוסה

בבקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים, שהגישה הפרקליטות, נטען כי "התמונה המצטיירת ממאפייניה הקיצוניים של התנהגות אפרתי היא של התנהגות חסרת מעצורים ומסוכנות מובהקת. נראה כי כאשר מתעורר יצרו של המשיב או כאשר חפץ הוא בהשגת מטרה מסוימת אין מחסום שיעמוד בפניו למרות הסיכונים העומדים בדרכו".

 

פרקליטתו של אפרתי, עו"ד קרן נהרי, ביקשה לשלוח אותו לחוות דעת פסיכיאטרית, מפני שהוא היה ב"אובדן חושים" ובעת ביצוע העבירה הוא לא הבין בין טוב לרע. השופטת קיבלה את הבקשה. התובעת, עו"ד ורד אנוך מפרקליטות מחוז תל-אביב, אמרה בסיום הדיון: "הסעיפים הם אמנם ניסיון למעשה אינוס וניסיון למעשה סדום, אולם התביעה סבורה שמבחינת מסוכנות העבירות הוא כאילו ביצע מעשה סדום בצעירה". לדבריה, התביעה מאמינה כי הוא היה ב"מלוא חושיו" בזמן המעשה. במהלך הדיון חייכו אפרתי וארוסתו, שגם שלחה לו נשיקה באוויר

 

בשבוע שעבר הורדה חומרת החשדות נגד אפרתי ל"ניסיון למעשה סדום", במקום מעשה סדום, בעקבות ממצאים נוספים שעלו מחקירת האירוע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפרתי. מסביבת הרמטכ"ל לדוכן הנאשמים
צילום: מיכאל קרמר
הארוסה שלחה נשיקה באוויר
צילום: עופר עמרם
מומלצים