שתף קטע נבחר

בעקבות תחקיר ynet: שטרית יכנס דיון בוועדה

"החברות משקרות לציבור", אמר היום (א') יו"ר וועדת המדע והטכנולוגיה, בתגובה לתחקיר שפורסם הבוקר ב- ynet. "מהירות הגלישה הנמכרת היא וירטואלית בלבד", מאשים שטרית את החברות

בעקבות גל התגובות לתחקיר ynet שחשף הבוקר (א') כי ספקיות אינטרנט מתערבות בתעבורת שיתוף הקבצים של משתמשיהן ומורידות את מהירות החיבור, הודיע יושב ראש ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, ח"כ מאיר שטרית, כי יכנס דיון בנושא.

 

שטרית: חברות האינטרנט משקרות לציבור

חבר הכנסת שטרית מסר הבוקר בתגובה: "התחקיר הוכיח פעם נוספת, שחברות האינטרנט אינן עומדות במהירויות הגלישה שהן מבטיחות לציבור. מהירות הגלישה הנמכרת היא וירטואלית בלבד, ובפועל רחוקה מאד מהמציאות. בעיניי, חברות אלו לא נותנות את הסחורה שעליה משלמים הצרכנים, ולמעשה משקרות לציבור, וגובות ממנו סכומי כסף שלא כדין, ואף יש מקום לבדוק תביעה ייצוגית".

 

"אני חוזר ואומר למשרד התקשורת להקים ועדה, שתבדוק לעומק את הנושא של מהירות הגלישה האמיתית, ושמשרד התקשורת יפעל בנושא על מנת שלא יגבה כסף שלא כדין מהציבור. בנוסף, כיושב ראש ועדת המדע והטכנולוגיה, אני מתכוון ליזום ישיבות ועדה נוספות בנושא השימוש באינטרנט."

 

התנועה לזכויות דיגיטליות: "זוהי עוולה צרכנית"

התנועה לזכויות דיגיטליות, העוסקת בהגנה ובקידום זכויות הפרט והקהילה בעידן הדיגיטלי, דורשת מספקיות האינטרנט למסור מידע מלא ומדויק על השירות שהן מספקות ללקוחותיהן. מהתנועה נמסר: "הרעה מכוונת של תקשורת האינטרנט היא עוולה צרכנית, מכיוון שספקיות האינטרנט אינן מספקות את השירות עליו הן מתחייבות בפני הצרכנים.

 

בנוסף, ניטור תוכן תעבורת האינטרנט של הלקוחות מהווה פגיעה בפרטיות, ומעלה חשד להאזנת סתר לא חוקית לתעבורה פרטית. לכן התנועה לזכויות דיגיטליות דורשת מספקיות האינטרנט לחדול מניטור ומהרעה מכוונת של תעבורת האינטרנט. התנועה קוראת למשרד התקשורת לתרגם את הצהרותיו בדבר מחויבותו לעיקרון 'ניטרליות הרשת' למציאות, ולאסור על סינון או פגיעה מכוונת בתעבורת האינטרנט על-פי קריטריונים של סוג התעבורה או הפרוטוקול".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"זוהי עוולה צרכנית ופגיעה בפרטיות"
צילום: index open
צילום: עופר עמרם
ח"כ מאיר שטרית
צילום: עופר עמרם
מומלצים