שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לאחר הפשיטה: אחיה של הצלמת מנעלין נעצר
  אחרי שהלילה פשטו חיילי צה"ל על ביתה של הצלמת מפרשת המג"ד בנעלין, טען אחיה, גם הוא צלם בהפגנות, כי החיילים מונעים מיצר נקמנות. הערב הוא נעצר

  המשטרה עצרה הערב (ד') את ערפאת כנען עמירה, אחיה של הצלמת מפרשת המג"ד בנעלין, שצילמה סרטון וידאו בו נראה חייל צה"ל יורה כדור גומי לעבר פלסטיני כפות בנעלין.

   

  הבוקר פורסם ב-ynet כי הצבא פשט על בית המשפחה וכי לטענת בני המשפחה החיילים זרעו במקום הרס רב. מנגד, בצה"ל טענו כי הם באו לבית על-מנת לעצור חשוד בהפרות סדר ואין כל קשר לצילום הקלטת.

   

  אחר הצהריים הגיע האח ערפאת, שגם הוא צלם בהפגנות בנעלין,

  לשיחה עם נציג שב"כ, כפי שדרשו ממנו החיילים, ושם נמסר לו כי הוא עצור. הוא הועבר למשטרת בנימין ומשם הוא צפוי לעבור למעצר במחנה עופר.

   

  לאחר הפשיטה אמר ערפאת עמירה כי היא נועדה גם להפחיד אותו מפני המשך צילום ההפגנות ופעולות החיילים בכפר. הוא סיפר כי גם הפעם צילמה אחותו את ההרס שזרעו החיילים ואת הכניסה לביתם, וכי החיילים איימו עליה שלא לצלם.

   

  בני משפחתה של הצלמת סיפרו כי בסביבות השעה 3:30 הגיעו חיילים לביתם. "הם שברו את הזכוכיות של הרכב שלנו שחנה בחוץ ולא השאירו זכוכית אחת שלמה בתוך הבית. הרסו והשחיתו הכל", סיפר ערפאת אחיה של הצלמת. "הם זעקו ברמקול 'אנחנו צה"ל, אנחנו צה"ל' מבלי שייתנו שום התראה, מבלי שיגידו מה הם רוצים".


  ההרס לאחר הפשיטה של כוח צה"ל בבית המשפחה (צילום: אקטיבסטילס)

   

  לדברי האח, במהלך החיפוש אמו התעלפה, החיילים תקפו את אביו, הם הוציאו בכוח מהבית שניים מאחיו, וכפתו אותם בחצר.

  לטענתו, אח שלישי - שהיה מחוץ לבית עוכב במשך שש שעות - עד שהסתיימה הפשיטה.

   

  ערפאת הוסיף כי בתוך הבית הסתובבו כלבים ונזרע הרס רב. "אם הם רצו לעצור, הם היו באים ועוצרים. אבל להרוס בית שלם, רק כדי להשאיר אחרי כמה שעות מכתב שבו הם מזמינים אותי ואת אבא שלי להיפגש עם נציג של השב"כ? זה מוכיח שהם מונעים מיצר נקמנות על אותו סיפור", אמר. הערב, כאמור הוא נעצר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לאחר הפשיטה: אחיה של הצלמת מנעלין נעצר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים