שתף קטע נבחר

חירש קיבל דו"ח על שיחה בסלולרי בנהיגה - וזוכה

הנהג לא האמין כאשר שוטר עצר אותו ונתן לו קנס על סך אלף שקלים. לטענת השוטר, הנהג שוחח בטלפון נייד בזמן הנסיעה. הנהג: אני חירש מילדות ואין לי טלפון נייד

אכיפה מוגברת, מוגברת מדי: שוטר חרוץ מיהר לרשום דו"ח תנועה לנהג ששוחח בטלפון נייד, אך בית המשפט לתעבורה בחדרה החליט לזכות אותו אתמול (יום א') לאחר שעלה "ספק סביר" ביחס לאשמתו של הנהג. הסיבה המרכזית לזיכוי: הנהג חירש. בבית המשפט טען הנהג להגנתו: "אני חירש מילדות באוזן ימין".

 

הנהג (43), תושב הכפר אום אל קוטוף שליד נחל עירון, נסע לתומו בפרדס חנה. שוטר שעצר אותו רשם לו דו"ח על סך אלף שקלים לאחר שלטענתו - שוחח בטלפון הנייד בזמן נהיגה. השוטר כתב בדו"ח כי הנהג נראה כשהטלפון צמוד לאוזן ימין שלו והוא משוחח בו. בבית המשפט חזר וטען השוטר בעדותו כי אין לו ספק שהנאשם ביצע את העבירה. הוא אף הדגיש כי מכיוון שמדובר בקנס גבוה הוא נוהג לרשום דו"ח רק לאחר שהוא משוכנע כי הנהג עבר את העבירה המיוחסת לו.

 

סניגורו של הנהג, עו"ד שאדי כבהא, טען כי באותה תקופה כלל לא היה למרשו טלפון נייד. השוטר העיד כי אינו זוכר שהנהג ביקש ממנו לערוך חיפוש ברכב על מנת שיראה שאין לו טלפון נייד. עוד טען עו"ד כבהא לזכות מרשו כי הוא מתנדב במשטרה ובמשך 22 שנים בהן הוא מחזיק ברשיון נהיגה הוא לא ביצע שום עבירה.

לדבריו, "השוטר טעה ברישום הדו"ח מאחר שאין זה סביר כי הוא ישוחח בטלפון ויצמידו לאוזן שבה הוא לא שומע". כדי לחזק את חפותו של הנהג הוצגו בבית המשפט מסמכים רפואיים שמאמתים את הטענה כי הוא חירש באוזן ימין.

 

בעקבות הטענות של הנאשם קבע השופט משה גינות  כי הממצאים העלו ספק סביר באשר לאשמת הנהג החירש. לדבריו, "נסיון החיים והשכל הישר מלמדים אותנו, כי אין זה הגיוני ומתיישב עם הדעת שאדם ישוחח בטלפון הנייד ויצמיד את האפרכסת לאוזן שאינו שומע בה". לכן הוא החליט לזכות את הנהג.

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות האימייל האדום .

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד שאדי כבהא
שיחה בפלאפון באוזן ימין (אילוסטרציה)
צילום: AFP
מומלצים