שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ישראל פרי דורש משפט חוזר: "עד הודה ששיקר"

  העו"ד שהורשע בגניבה - וזכה לדיון נוסף בערעורו - דורש כעת לדון שוב גם בהרשעתו בשיבוש הליכי משפט. סוללת עורכי הדין שלו טוענת: עד מפתח הטעה את השופטים

  פרשת ישראל פרי עוד לא הסתיימה. עו"ד ישראל פרי, שהורשע בגניבה של מאות מיליוני מרקים גרמנים, בין היתר מניצולי שואה, ונידון לעשר שנות מאסר בפועל, דורש מבית המשפט העליון לערוך לו משפט חוזר. הוא טוען שעד מרכזי שיקר והוביל להרשעתו בסעיף מרכזי אחר.

   

  לפני כחודשיים כבר פסק בית המשפט העליון כי פרי יזכה לדיון נוסף בערעורו על הרשעתו בעבירת הגניבה. כעת הגישה סוללת עורכי הדין שלו - יעקב ויינרוט, ישראל וולנרמן, פרופ' מרדכי קרמניצר, עמרי ידלין וצבי אגמון - בקשה שלפיה העד מרטין הקה שיקר כאשר טען כי פרי דרש ממנו לשיבוש הליכי משפט. בעקבות עדות זו נגזרו על פרי חמש מתוך 10 שנות המאסר.

   

  הבקשה מבוססת על תצהירים ותמלילים מהתקופה האחרונה, ועל פסקי דין של בית המשפט העליון ושל בית משפט בשוויץ, המוכיחים לטענת הפרקליטים כי האמון המלא שנתן בית המשפט המחוזי בעדותו של הקה - ושעל יסודו הרשיע בית המשפט את פרי בעבירות של שיבוש הליכים - היה מוטעה.

   

  לאחר פסק הדין בערעור לבית המשפט העליון, טוענים עורכי דינו של פרי, ביקש הקה להיפגש עם בתו של פרי ועם אחד מעורכי הדין הידועים בגרמניה.

  לטענתם, חלק מהפגישות הוקלטו ובמהלכן הקה הודה בין השאר כי שיקר, וסיפר שחש אשמה.

   

  בנוסף ציינו עורכי הדין בבקשה כי בית המשפט בשוויץ שבו נשפט הקה על גניבה מישראל פרי, קבע ב-2008 כי האיש אכן גנב את כספיו של פרי - ואף שיקר לבית המשפט. בבית המשפט בגרמניה אף הוצא נגדו צו מעצר אי הופעתו לדיון בנושא דומה.

   

  במקביל לבקשה לקיום משפט חוזר הגישו פרקליטיו של פרי גם תלונה ליועץ המשפטי לממשלה נגד הקה, בבקשה לפתוח נגדו בחקירה פלילית בגין עבירות של עדות שקר, שידול לשיבוש הליכי משפט וסחיטה באיומים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ישראל פרי. גם גנבו ממנו
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: דודי ועקנין
  פרופ' קרמניצר. מייצג את פרי
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים