שתף קטע נבחר

בנו של עוזי משולם: אתבע את ישראל בהאג

בימים אלו מנסה בנו של עמי משולם לקבל מעמד של פליט בקנדה. הוא טוען שנרדף בישראל משום שהתעקש, כמו אביו, לחשוף את פרשת ילדי תימן: "ישראל מבצעת פשעים נגד עם ישראל ונגד קבוצה בתוכה"

עמי משולם, בנו של הרב עוזי משולם, מאיים לתבוע את ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג. כך אמר ל-ynet, בשעה שהוא מבקש מקלט מדיני בקנדה, משום שנרדף.

 

עוזי משולם (57) הנהיג עדה שיצאה נגד הממסד הישראלי בתביעה לחקור את פרשת היעלמותם של ילדי תימן. במאי 94' התבצר במשך חודש וחצי עם חסידיו בביתו ביהוד. במהלך השתלטות המשטרה על המקום, נהרג אחד מחסידיו בחילופי אש. משולם נידון משמונה שנות מאסר וגם חסידיו נשלחו לכלא. לאחר חמש שנות מאסר, קיצר את עונשו נשיא המדינה דאז, עזר ויצמן. עקב מצבו הבריאותי הרעוע, לא שב לפעילותו ציבורית.

 

בשיחה עם ynet אמר משולם הבן: "נטען כי ישראל מבצעת פשעים נגד עם ישראל ונגד קבוצה בתוכה. הקנדים מעוניינים לשמוע את הראיות הרבות לכך שבניגוד למה שכולם חושבים - ישראל אינה מדינה דמוקרטית". משולם טוען כי המדינה רודפת אותו משום שביקש להמשיך בדרך אביו ולחשוף את פרשת ילדי תימן מסוף שנות ה-50'.

 

עקב טענת הרדיפה נגדו, עזב עמי משולם את ישראל למונטריאול לפני כארבע שנים. בתו הרביעית נולדה בקנדה. הוא מבקש מקלט מדיני ושלטונות ההגירה המקומיים מקיימים בימים אלה שימוע בשאלה אם ניתן להגדירו כפליט. עד-כה התקיימו שישה דיונים שבהם הופיעו ארבעה עדים מצד משולם, בהם ד"ר שוש גרבר-מדמוני, שנחשבת למומחית בנושאי אפליית עדות. השלב השני בשימוע ייפתח בחודש פברואר.

 

פרקליטו של משולם, עו"ד וילאם סלואן, ציין כי טענתו העיקרית של מרשו לקבלת מקלט מדיני היא הפחד שלו מהשב"כ והלחץ שהופעל עליו לעזוב את ישראל. "לא יהיה קל להוכיח שמשולם הוא פליט. עלינו להראות שהוא חי בסכנה", צוטט סלואן באתר אינטרנט יהודי בקנדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:שאול גולן
עוזי משולם
צילום:שאול גולן
מומלצים