שתף קטע נבחר

משפחת החייל השבוי באפגניסטן: "שחררו אותו"

בני משפחתו של בו ברגדאל פרסמו הודעה בעקבות הסרטון שבו נראה החייל שנפל בשבי לפני כחמישה חודשים. "אנחנו אוהבים אותך ומאמינים בך. תהיה חזק", מסרו לו באמצעות התקשורת

דמעות באיידהו. שעות לאחר שהופץ הסרטון שבו נראה בנם, בו ברגדאל, החייל האמריקני שנפל בשבי הטליבאן לפני כחמישה חודשים, פרסמו הערב (יום ו') בני משפחתו הודעה לתקשורת, בה ביקשו דבר אחד מהשובים: "תנו לבננו היחיד לשוב הביתה".

 

דובר של המשמר הלאומי באיידהו, ליוטננט-קולנל טים מרסאנו, המייצג את משפחתו של ברגדאל, אמר כי המשפחה ציפתה בכיליון עיניים לסרטון. לדבריו, הוריו של ברגדאל ביקשו למסור לבנם: "אנחנו אוהבים אותך ומאמינים בך. תהיה חזק". המפקד האמריקני של כוחות נאט"ו באפגניסטן, גינה את הסרטון ואמר כי פרסומו בחג המולד הוא עלבון.

 

 

בסרטון שהופץ נראה ברגדאל בריא פיזית, ומדקלם טקסט שככל הנראה הוכתב לו, שבו תקף את ארה"ב, ובין היתר הזהיר כי אפגניסטן היא "וייטנאם הבאה". ברגדאל הוא החייל האמריקני היחיד הנמצא כיום בשבי הארגון האיסלאמי. טוראי ברגדאל, מיחידת חי"ר מוטסת, נחטף במזרח אפגניסטן בתחילת יולי.

 

בסרטון נראה אדם יושב על כיסא כשפניו למצלמה.

"שמי הוא בו ברגדאל", אומר האדם המצולם בפתח הסרטון. "נולדתי ביום 28 למרס 1986 בעיר סאן וואלי שבמדינת איידהו בארה"ב; סוג הדם שלי הוא אי חיובי; שם הנעורים של אמי היה דניאל לארסון; דרגתי היא טוראי בחיל המוטס של אלסקה. הגעתי לאפגניסטן ב-3 למאי 2009 והוצבתי במחוז פאתיח. אחרי שנחטפתי, הפכתי לשבוי מלחמה של הטליבאן".

 

ככל הנראה, הוא זוכה לטיפול הולם. "זכיתי לטיפול אנושי ומכובד באופן עקבי. איש לא מנע ממני בגדים או צילם אותי בעירום. כלבים לא נבחו עלי או נשכו אותי, כפי שארצי עשתה לאסירים מוסלמים בבתי הכלא". לאחר מכן הוא פותח במתקפה מילולית, שככל הנראה הוכתבה לו, נגד המלחמה שמנהלת ארה"ב באפגניסטן ויחסיה עם העולם המוסלמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים