שתף קטע נבחר

דיווח ערבי: ארה"ב לוחצת לא לשחרר את ברגותי

העיתון "אל-חיאת", המסתמך על מקורות פלסטינים, דיווח כי ארצות הברית חוששת כי אם ברגותי ואחמד סעדאת ישוחררו, מעמדו של אבו-מאזן יוחלש

האם ארצות-הברית מנסה למנוע את שחרור שניים מהאסירים הבולטים, אותם חמאס דורשת לשחרר במסגרת עסקת שליט? מקורות פלסטינים מסרו לעיתון אל-חיאת הלונדוני, כי ארצות-הברית הפעילה לחצים על ישראל, כדי שזו תסרב לשחרר את מזכ"ל החזית העממית, אחמד סעדאת, וחבר הוועד המרכזי של הפתח, מרואן ברגותי. בנוסף הועבר מסר לסרב לשחרר מבתי הכלא אסירים ממזרח ירושלים וערבים ישראלים. 

 

המקורות אמרו לעיתון, כי ישראל אכן חזרה בה מהבנות קודמות הקשורות לעסקה. לדבריהם, ישראל סירבה בהצעתה האחרונה, אותה העבירה באמצעות

 המתווך הגרמני לראשי חמאס, לשחרר 22 אסירים פלסטינים, בהם 15 מהגדה המערבית ובכללם סעדאת וברגותי, ושבעה אחרים מרצועת עזה.

 

בעיתון דווח שישראל מסרבת באופן מוחלט לשחרר את אותם האסירים, שזהותם לא נמסרה, בנוסף ל-44 אסירים ממזרח ירושלים, ול-20 אסירים מקרב ערביי ישראל אשר נעצרו טרם החתימה על הסכמי אוסלו בשנת 1993. אותם המקורות ציינו שתנועת חמאס סירבה להצעה האחרונה, בה חזרה ישראל ממספר הבנות, אולם לא סגרה את הדלת בפני המשך המשא ומתן.

 

המקורות ייחסו את החזרה הישראלית מההבנות, ללחצים שמפעיל הממשל האמריקני

 ומדינות ערביות על ממשלת ישראל, כדי שזו לא תבצע ויתורים לתנועת חמאס, שבאמצעותם היא תגדיל את הפופולריות שלה. אותם המקורות העריכו כי ישראל תסכים לשחרר את סעדאת וברגותי לאחר השלמת העסקה, אך רק כיוזמה של רצון טוב לנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, כדי שצעד זה יחזק את מעמדו ברחוב הפלסטיני. להערכתם, שחרורם של השניים במסגרת העסקה יוריד באופן ניכר את הפופולריות שלו ויחזק את זו של חמאס, דבר בו ארה"ב ומדינות ערביות אחרות אינן מעוניינות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברגותי. התנגדות מוושינגטון לשחרורו?
צילום: איי פי
מומלצים