שתף קטע נבחר

שירותי הרווחה: המשפחה מנעה טיפול בתאומים

גורם בכיר בשירותי הרווחה חשף בשיחה עם ynet כי משפחתם של החשודים הערימה במשך השנים קשיים רבים על הניסיונות לטפל בהם. השניים מטופלים בגין עבירות אלימות כבר שבע שנים. באבחון שנערך בעבר נקבע שהם לא כשירים לעמוד לדין

האם טיפול הולם יכול היה למנוע את הרצח בבני עי"ש? נאור ואדיר סודמי, החשודים ברצח הילד לאון קלנטרוב, היו בטיפול שרותי הרווחה מאז 2003, בעקבות עבירות אלימות שביצעו מאז היו בני 16. מרישומי המשטרה עולה כי בעקבות עבירת רכוש שביצעו לפני כמה שנים, נקבע באבחון שנערך להם כי הם אינם כשירים לעמוד לדין. בכיר בשירותי הרווחה סיפר ל-ynet כי משפחתם הערימה קשיים, והפנה אצבע מאשימה בעיקר כלפי אמם.

 

רצח הילדים: הסיקור המלא ב-ynet

 

הגורם ציין כי לאחרונה ניסו בשירותי הרווחה לאתר מסגרת תעסוקתית מתאימה עבור התאומים. השניים היו אמורים לעבור אבחון במוסד לביטוח לאומי, כדי שיהיו זכאים לקצבת נכות.  הבכיר בשירותי הרווחה ציין כי בעיות רבות בקשר עם בני משפחת סודמי הערימו קשיים רבים בניסיון לטפל בשניים. לדברי הגורם, סירבה המשפחה לשתף פעולה ואמם לא איפשרה להעניק להם טיפול. עוד סיפר כי רק לאחרונה חלחלה בקרב בני המשפחה הבנה לצורך להעניק לתאומים איבחון מקצועי וטיפול.

 

לפני 10 ימים עוכבו השניים לחקירה, בעקבות תלונה שהגיש צעיר בן היישוב, לפיה היו אחראים להטרדה מינית של ילדים. לאחר שלא נמצאה לכך תשתית ראייתית, שוחררו נאור ואדיר לביתם. גורם בכיר בשירותי הרווחה אמר בשיחה עם ynet כי אנשיו העבירו כבר לפני כמה שנים מידע למשטרה, אודות עבירות שביצעו השניים.

 

על-פי אותו גורם, הוחלט בסיכומו של דבר לשלוח את התאומים לטיפול שיקומי בפנימייה סגורה לנוער עבריין. לדבריו, סבלו האחים מבעיות התנהגות קשות, אולם חרף זאת לא אובחנו מעולם כלוקים בבעיה פסיכיאטרית ברורה. הגורם הוסיף כי שירותי הרווחה אף עודדו את תושבי בני עי"ש למסור למשטרה מידע אודות כל עבירה שהאחים היו אחראים לה. 

 

תושבים ביישוב סיפרו כי היו מודעים במשך תקופה ארוכה לכך שהאחים סודמי ביצעו מעשים אסורים בילדים, ואף אמרו כי למשטרה הוגשה לפחות תלונה אחת בנושא.

 

לדברי הגורם, בני משפחת קלנטרוב שוהים מאז היוודע הרצח עם משפחתם, בניסיון לעכל את הטרגדיה. הוא הוסיף כי שירותי הרווחה המקומיים מסייעים להם בהסדרת הקבורה וההתמודדות עם האסון שפקד אותם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאון קלנטרוב ז"ל
נאור סודמי מובא להארכת מעצר
צילום: צפריר אביוב
מומלצים