שתף קטע נבחר

החשד: רצחו את הילד כשהתנגד לתקיפה מינית

בית המשפט השלום בקריית גת האריך בשבוע את מעצרם של נאור ואדיר סודמי, החשודים שרצחו את לאון קלנטרוב בן ה-7. במשטרה חושדים שחנקו אותו למוות לאחר שניסו לבצע בו מעשה מגונה. אחד האחים אמר בבית המשפט: "אנחנו לא אשמים, לא עשינו כלום. אפילו החוקרת האמינה לנו"

המשטרה חושדת כי האחים התאומים נאור ואדיר סודמי, בני 24, חנקו למוות את לאון קלנטרוב בן ה-7, לאחר שניסו לבצע בו מעשה מגונה - והוא התנגד. בצהריים (יום ו') האריך בית משפט השלום בקריית גת את מעצרם בשבוע. השניים חשודים בשלב זה ברצח, ועם תום בדיקת הגופה ייתכן שיואשמו גם במעשה סדום או במעשים מגונים, אם אכן התבצעו כאלה.

 

רצח הילדים: הסיקור המלא ב-ynet

 

חוקרי המשטרה ביקשו בדיון להאריך את מעצרם ב-13 יום, אך השופט ישראל אקסלרוד החליט בשלב הזה להאריך את מעצרם בשבוע בלבד. השופט ביקש להציג בפניו מסמכים שיעידו שהם אכן סובלים מבעיות נפשיות או מפיגור, כפי שטען דודם של השניים, שהגיע לדיון. ההורים ושני אחיהם נחקרים עדיין ביחידה המרכזית בלכיש וייתכן מאוד שגם מעצרם יוארך בשל החשדות נגדם. במשטרה חושדים כי לפחות אחד או יותר מבני המשפחה ידע על המתרחש בלילה בחדרם של השניים, אך לא עשו כלום ולא דיווחו על כך.

 

האחים סודמי ישבו כל העת על הספסל בבית המשפט, ונראו מנותקים מעט מהמתרחש סביבם. אחד מהם אמר בשקט: "אנחנו לא אשמים, לא עשינו כלום, אנחנו חפים מפשע, אפילו החוקרת שחקרה אותנו האמינה לכל הדברים שאמרנו לה". בתום הדיון הם שבו ואמרו כי הם אינם אשמים וכי הם חפים מפשע, לדבריהם כשיצאו מהבית הבחינו בילד כשהוא גוסס. עם זאת הם התקשו להסביר כיצד הגיע הילד לביתם.

 

עורך דינם ירון פורר אמר בדיון כי השניים מכחישים את החשדות נגדם. "אנו מבקשים לשלוח אותם לבדיקה פסיכיאטרית בשל המצב השכלי והמנטלי שלהם. אני סבור כי יש לקצר את החקירה מהסיבות הללו ומסיבות אחרות". עו"ד פורר אמר בתום הדיון כי השניים נראו בהלם: "לשניים אין עבר פלילי, המעצר הזה נפל עליהם כרעם ביום בהיר וזה מעצר ראשון של שני אנשים שמעולם לא היו בבית מעצר". עוד הוסיף כי גם מציאת הגופה בחדרם אינה קושרת אותם בהכרח למעשה, "ראוי ונכון מבחינתי לחכות לחוות הדעת הפתולוגית שתבהיר את כל מה שקרה".  


אדיר סודמי מובא לדיון בבית המשפט (צילום: צפריר אביוב)

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, אמר בעקבות הרצח של הילד בבני עי"ש ורצח התינוקת בירושלים כי "המשטרה תפעל במהירות ובמקצועיות כדי לגבש ראיות נגד החשודים והמעורבים ברצח. מקומם של אנשים כמו החשודים בשני מעשי הרצח האכזריים והקשים במקום שיבטיח שלא יפגעו בילדים חפים מפשע. המאפיינים הראשונים בשני מעשי הרצח, למרות שאין קשר ביניהם, מחזקים את הצורך בטיפול מערכתי הדוק וכולל של כל הגופים והרשויות כדי לזהות בזמן התפרצויות אלימות כלפי ילדים חסרי אונים".

 

במשטרה הודפים את הטענות על הטיפול הכושל בתלונה שהוגשה נגד האחים לפני מספר שבועות במשטרת קריית מלאכי. גורמים במשטרת מרחב לכיש ציינו כי לא היו די הוכחות: "ברמה הראייתית לא היו ממצאים חד-משמעיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאון קלנטרוב
אדיר סודמי
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
אחיו התאום, נאור סודמי
צילום: צפריר אביוב
מומלצים